o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KDH
|

Karolina Wajda była zszokowana stanem domu po ojcu. Wyrwano nawet deski sedesowe

34
Podziel się

Karolina Wajda, córka wybitnego reżysera Andrzeja Wajda, nie wierzyła właśnym oczom, gdy zobaczyła, co stało się z domem ojca na warszawskim Żoliborzu.

Karolina Wajda była zszokowana stanem domu po ojcu. Wyrwano nawet deski sedesowe
Karolina Wajda dwa lata remontowała willę, którą dostała po ojcu (fot. AKPA)
bEibRVqt

Zmarły w 2016 r. Andrzej Wajda doczekał się jednego dziecka – Karoliny ze związku z Beatą Tyszkiewicz. Choć reżyser "Ziemi obiecanej" rozstał się z Tyszkiewicz, gdy ich córka miała nieco ponad rok, Karolina pozostawała w dobrych relacjach z ojcem. Dostała po nim posiadłość w Głuchach, ich pierwszy wspólny dom. Jeszcze za swojego życia reżyser przekazał córce przedwojenną willę na Żoliborzu.

Karolina przyznała w jednym z wywiadów, że od zawsze kochała wszystko, co było związane z tym domem, więc nigdy nie zamierzała go sprzedać. Był dla niej ważny. Gdy po jego śmierci udała się do domu, to nie kryła swojego szoku.

bEibRVqv
Dom był ogołocony z niemal wszystkich mebli i pamiątek. Wszędzie piętrzyły się góry śmieci. Wyrwano okap w kuchni, deski sedesowe, wymontowano nawet akcesoria ze zlewu, pozrywano tapety, żyrandole, wieszaki. Do dziś nie mam pojęcia dlaczego i po co. Nie dowierzałam temu, co widziałam tak bardzo, że poprosiłam mojego ojca chrzestnego Daniela Olbrychskiego, żeby przyjechał na miejsce i zobaczył to razem ze mną. Był tak samo zrozpaczony jak ja – zdradziła w rozmowie z "Pomponikiem".

Dwa lata zajęło jej remontowanie willi. Wymagało to zatrudnienia architekta i konserwatora zabytków. Należało odświeżyć każdy kąt. Szczęśliwie udało się odzyskać dawny blask domu.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata Karolina procesowała się z ostatnią żoną ojca, Krystyną Zachwatowicz, w sprawie testamentu. Wajda spisywał go ośmiokrotnie. W grę wchodziły m.in. prawa autorskie do jego filmów. Sąd po dwóch latach uznał, że jedynym spadkobiercą reżysera jest Krystyna Zachwatowicz.

bEibRVqB

Ta zapewnia, że wola jej męża zostanie uszanowana. Oprócz tego zamierza zachować archiwum Wajdy i przedstawić jego część w formie wystawy muzealnej. To właśnie z tego powodu zabrała wcześniej jego rzeczy z warszawskiego mieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEibRVqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Stan
miesiąc temu
A zabójstwo Frykowskiego zamiecione pod dywan!
Człowiek pros...
miesiąc temu
Wszystko po katolicku, według Polskiego kościoła . Takich przypadków w naszym społeczeństwie jest sporo. Ostatni przypadek Krawczyk.Wielki chrześcijanin , kochający ojciec , a społeczeństwo to popiera. Głowa siwa bez rozumu. Rozum uciekł w dolną cześć ciała , tak jak naszemu wymiarowi sprawiedliwości , który nie wie co to jest logika i przyzwoitość .
Jot 23
miesiąc temu
Jesteście wszyscy złośliwi, córce się należy jak psu zupa.
bEibRVqX
Arek
miesiąc temu
"Dwa lata zajęło jej remontowanie willi. Wymagało to zatrudnienia architekta i konserwatora zabytków" Dobrze że nie wróżbity Macjeja....
pawel
miesiąc temu
tylko nie dźgaj Carolajn !
Kowalska
miesiąc temu
Pani kolejna żona staruszka nie zabierze ze sobą NIC,wszystko zostawi,pytanie komu?Walka o majątek zapewne z myślą o kimś.Trudno zrozumieć człowieka.
Blanka
miesiąc temu
Przerwała milczenie??
Alek
miesiąc temu
A kto zdewastował te chalupe???
maria
miesiąc temu
A nie była oburzona?
Gosc
miesiąc temu
Po co to wsystko bylej zonie
Gosc
miesiąc temu
Zona ws ystko zabierze do grobu?
lady⁴
miesiąc temu
a Karolina kim jest i czego dokonała w zyciu ? jedyne z czym ją kojarzę to Frykowski
Sz.Serduszko
miesiąc temu
To okap i deska z sedesu również trafią do muzeum? O_o
bEibRVqP
Zygi z Legnic...
miesiąc temu
Oj te głupie chłopy, dają się tak omo tać, że zapominają o dziecku/dzieciach/ chyba, że dzieci za swoje postępowanie nie zasługują na spadek po rodzicach. Tego nie da się w kilku zdaniach ocenić
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić