Arek Durka| 
aktualizacja 

Kazik w serialu o wikingach. Mało kto był na to przygotowany

9

History Polska pracuje właśnie nad nowym formatem internetowym. "Ostatni wiking" to serial komediowy, który już od listopada będzie można obejrzeć wyłącznie na YouTube. W produkcji zobaczymy m.in. Kazika Staszewskiego, Adę Fijał i Grzegorza Halamę. Będzie zabawnie czy żałośnie?

"Ostatni wiking", nowy serial History Polska
"Ostatni wiking", nowy serial History Polska (Facebook.com)

Fabuła serialu będzie toczyć się wokół losów dwóch braci wikingów, których zadaniem będzie uratowanie świata przed zagładą. Akcja będzie rozgrywać się w X w. na terenie Mazur. Scenariusz inspirowany jest w dużej mierze mitologią nordycką, a momentami nawiązuje do "Wikingów", serialu emitowanego na kanale History.

Produkcja powstaje ze środków crowdfundingowych. Za reżyserię odpowiada Łukasz Jedynasty, który jest miłośnikiem historii, w szczególności średniowiecznej Europy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

- Chcemy, żeby serial był odskocznią od tego, co polski widzi otrzymuje w Internecie. Postaramy się, żeby było wesoło - będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X w. Nie zabraknie także elementów fantasy - wszak ryby-potwory, strzygi, czarownice czy zombie były w tamtych czasach na porządku dziennym - tłumaczy Łukasz Jedynasty.

Widzowie będą mięli również okazję zobaczyć piękne plenery. Zdjęcia powstają m.in. w Osadzie Warownej Białogród w Strumieniu, w Puszczy Boreckiej na Mazurach oraz w Irlandii. Do udziału w projekcie zaangażowani zostali m.in. Kazik Staszewski, Grzegorz Halama, Marek Grabie, Ada Fijał oraz ponad 100 aktorów i statystów. Wróżycie tej produkcji sukces?

Zobacz także: Zobacz też: Polski wiking podbija Instagram. Poznajcie Pawła Ładziaka
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić