Anna Ryta| 

Ojciec Królikowskiego o ostatnich chwilach aktora. "O godzinie 9.41 już nie żył"

7

Paweł Królikowski był uwielbianym przez Polaków aktorem. Niektórzy do dziś nie mogą pogodzić się z jego nagłą śmiercią. O artyście pamiętają też włodarze jego rodzinnego miasta, Zduńskiej Woli, którzy w szczególny sposób postanowili go uhonorować.

Ojciec Królikowskiego o ostatnich chwilach aktora. "O godzinie 9.41 już nie żył"
Paweł Królikowski na zawsze pozostanie w pamięci wielu fanów (AKPA)

Paweł Królikowski zmarł nad ranem 27 lutego 2020 r. Artysta od dłuższego czasu przebywał w szpitalu na oddziale neurochirurgicznym, gdzie trafił tuż przed Bożym Narodzeniem. Mógł liczyć na wsparcie i opiekę bliskich. Pozostawił w żałobie rodziców, żonę, piątkę dzieci oraz ogromne grono fanów. I choć od tamtych tragicznych chwil minął już rok, wielu wciąż nie pogodziło się z jego odejściem.

Włodarze rodzinnego miasta aktora postanowili go w szczególny sposób upamiętnić. Jego imieniem nazwany zostanie zieleniec znajdujący się właśnie w Zduńskiej Woli. Z kolei w ratuszu otwarto wystawę poświęconą zmarłemu artyście. A to wciąż nie wszystko.

Wczoraj kamienica tonęła w deszczu. Dzisiaj aura jest bardziej sprzyjającą spacerom. Świetlne wspomnienie o Pawle Królikowskim zdobić będzie fasadę budynku jeszcze przez kilka dni - czytamy na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Głos na temat tego typu inicjatyw zabrał ojciec aktora Jan Królikowski.

Dzisiaj jest cały czas z nami, w Zduńskiej Woli. On to miasto kochał - powiedział.

W rozmowie z "Super Expressem" mężczyzna nie mógł powstrzymać łez. Opowiedział o ostatnich chwilach życia swojego syna.

Ja byłem u niego w szpitali bródnowskim w Warszawie. Już wtedy nie mówił. Dzień później o godzinie 9.41 już nie żył - wspominał ze smutkiem.
Zobacz także: Paweł Królikowski - wspomnienie gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić