oprac. Kamila Meller| 
aktualizacja 

"Wiadomości" TVP podsumowane przez Radę Etyki Mediów. Druzgocąca opinia

467

"Naruszono zasady prawdy, obiektywizmu, uczciwości oraz szacunku i tolerancji" - napisała REM w rozpatrzeniu skargi na materiał dotyczący Rafała Trzaskowskiego i "żydowskich żądań".

"Wiadomości" TVP podsumowane przez Radę Etyki Mediów. Druzgocąca opinia
Michał Adamczyk "Wiadomości" (TVP, TVP)

Materiał Adriana Boreckiego zapowiedziany wymownym pytaniem czy "Trzaskowski spełni żydowskie żądania?" ukazał się w głównym wydaniu "Wiadomości" 9 lipca. Błyskawicznie spotkał się z krytyką widzów m.in. w mediach społecznościowych, ale też oficjalnie zareagował na niego Związek Gmin Wyznaniowych, który złożył skargę do Rady Etyki Mediów. Po zapoznaniu się z nią organizacja, która opiniuje pracę dziennikarzy i mediów, wydała bardzo krytyczne stanowisko w sprawie materiału TVP.

TVP naruszyła główne zasady etyki

Jak czytamy w oświadczeniu REM, naruszono w nim główne zasady zapisane w Karcie Etyki Mediów.

W publikacji tej drastycznie naruszono cztery zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów: prawdy, obiektywizmu, uczciwości oraz szacunku i tolerancji - zaznaczono.
Zobacz także: Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

REM skrytykowała też główny program informacyjny telewizyjnej Jedynki za to, jak relacjonował całą kampanię prezydencką. Stwierdziła, że określanie TVP mianem telewizji rządowej jest uzasadnione.

"'Wiadomości' zrezygnowały z formuły dziennika informacyjnego i przekształciły się w instrument propagandy jednego z kandydatów w tych wyborach, działając w ramach frontu wsparcia przez partię PiS i rząd swojego prezydenta, ubiegającego się o drugą kadencję. Uzasadnione jest więc określanie TVP mianem telewizji 'rządowej', 'państwowej', 'partyjnej', a nie publicznej" - napisali członkowie Rady, podkreślając jednocześnie, że organem uprawnionym do reakcji w tym zakresie jest KRRiT.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić