Adam Dudkiewicz| 
aktualizacja 

Kłamstwo wyjdzie na jaw. 11 oznak, że ktoś cię oszukuje

24
1/11

Kłamca szybko zmienia pozycję głowy

Kłamca szybko zmienia pozycję głowy
(123RF.COM)
0
0

Jeśli zadajesz komuś bezpośrednie pytanie, a on natychmiastowo zmienia pozycję głowy, możliwe, że cię oszukuje. Głowa kłamczucha może poruszyć się do przodu, zostać odrzucona do tyłu, czy też przechylona na bok. Ważny jest bardzo krótki czas reakcji.

2/11

Kłamcy zmienia się oddech

0
0

Ktoś, kto chce cię wprowadzić w błąd, może nagle zacząć ciężej oddychać. Jeśli tak się stanie, ramiona tej osoby powędrują w górę, a głos stanie się płytki. Ma to związek ze zmianą tętna i ciśnienia krwi wywołanych stresem, który towarzyszy kłamstwu.

3/11

Kłamca może skamienieć

0
0

Reakcje związane ze zmianą pozycji ciała są powszechne, jednak warto zwrócić uwagę na ich brak. To może być oznaka wewnętrznej walki oszusta, a nie objawy stresu spowodowanego kłamaniem. Jeśli rozmawiamy, nasze ciało zazwyczaj się porusza, więc osoba, która stoi jak słup soli, powinna wzbudzić podejrzenia.

4/11

Oszust powtarza

0
0

Dzieje się tak, ponieważ kłamczuch stara się przekonać ciebie do swojego zdania. Przy okazji przekonuje siebie do swojego kłamstwa, powtarzając jak mantrę wybrane stwierdzenia. Wielokrotne wypowiadanie tych samych słów jest również próbą kupienia sobie czasu, by wymyślić lepszą odpowiedź.

5/11

Kłamca zatyka lub przysłania swoje usta

0
0

Kiedy kłamca nie chce zmierzyć się z prawdą, automatycznie zakrywa usta. Jest to też sygnał, że chce zamknąć kanał komunikacyjny.

6/11

Oszust instynktownie zakrywa wrażliwe części ciała

0
0

Może to dotyczyć gardła, klatki piersiowej, szyi, głowy czy brzucha. Jest to reakcja na stres spowodowany kłamaniem i możliwymi konsekwencjami. Oszust stara obronić siebie, zanim padnie cios ze strony rozmówcy, który może się zorientować, że jest wywodzony w pole.

7/11

Oszust kręci nogami

0
0

Ciało kłamcy przejmuje kontrolę i jego stopy zaczynają tańczyć. Takie zachowanie obrazuje brak komfortu oszusta i jego zdenerwowanie. Pokazuje także, że osoba ta chce już zakończyć interakcję.

8/11

Kłamca dostarcza bardzo dużo informacji

0
0

Jeśli ktoś podaje ci za dużo, często zbędnych informacji, możesz podejrzewać, że chce cię okłamać. Osoba mijająca się z prawdą chce w ten sposób uwiarygodnić swoje oszustwo.

9/11

Oszustowi ciężko mówić

0
0

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś przesłuchanie, to wiesz, że osoba, której zadawane są niewygodne pytania, ma coraz większe kłopoty z mówieniem. Ma to związek z wybieraniem przez nią najlepszej wersji, "wiarygodnej prawdy".

10/11

Kłamca często wytyka

0
0

Aby uwiarygodnić swoje kłamstwo i uświadomić tobie, że się mylisz, oszust będzie wyciągać wydarzenia z przeszłości. Chce w ten sposób obalić twój autorytet jako osoby wytykającej jemu ewentualnie wykryte kłamstwo.

11/11

Oszust ma problem z mruganiem

0
0

Kiedy ktoś kłamie, zazwyczaj nie utrzymuje kontaktu wzrokowego. To znaczy, że chce tobą manipulować. Łatwo jest jednak wykryć tę próbę, gdyż tylko psychopaci potrafią skłamać bez mrugnięcia. "Twój" oszust będzie albo mrugać często, albo bardzo rzadko.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić