Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Najbardziej kontrowersyjni papieże. Trudno uwierzyć, co wyprawiali

58 reakcji
3
0
55
Podziel się
1 z 11
Ostatni antypapież Świętego Cesarstwa Rzymskiego
Ostatni antypapież Świętego Cesarstwa Rzymskiego
(Wikimedia Commons CC0)
0
0

12 maja 1328 roku (czyli 688 lat temu) ekskomunikowany cesarz Ludwik IV Bawarski wybrał na głowę Kościoła Mikołaja V. Cesarzowi nie przeszkadzało, że urząd papieża był już zajęty. Zorganizowano nawet proces, który miał skazać wybranego wcześniej Jana XXII na potępienie. Nowy papież nie postawił jednak przed sądem poprzednika, ale... słomianą kukłę.

55
3
0
KOMENTARZE
(55)
Marek
6 lat temu
A ja mam jedno pytanie.Czy różnią się dawni od nowożytnych? Przecież to ciągle to samo.
cogito
6 lat temu
Jacy ludzie ( większość) taki kościół ( mniejszość). Człowiek boi się myśleć samodzielnie i to jest jego największy błąd ( grzech). Na pośrednikach zawsze się źle wychodzi.
MIKI
6 lat temu
PANSTWO MĄDRE POWINNO SIĘ WZIĄĆ ZATYCH DEWIANTÓW ALE TRUDNO CAŁY RZĄD ŁĄCZNIE Z PREZYDENTEM NA KOLANACH CHODZI ŻEBY OD GAWRONÓW ZYSKAC GŁOS WYBORCZY I TO SĄ LUDZIE WYKSZTAŁCENI TU POTRZEBA NA WAS PIŁSUDZKIEGO ON BY ZNALAZŁ DLA WAS MIEJSCE W SZYKU
qik
6 lat temu
--świadomych wierzących jest kilka % --wielu mówiących,, mafia,skarbona ,,przychodzi po sakramenty --KK to ,wydmuszka, kolos na glinianych nogach,, podtrzymywana u nas przez UW,SLD,PIS,PO --pozycja KK w Polsce będzie spadać--wielu chciało ,,szczęścia,, dla ludzi np Marks,Lenin jak i część KK a wychodzi jak zawsze
z
6 lat temu
wszystkie papieże to qrwy i złodzieje , bandyci i zbrodniarze
Pm
6 lat temu
Bo KK to moralne "bagno" !
Wawrzyniec Pr...
6 lat temu
Może teraz coś o lewakach: Leninie, Stalinie, Ernesto Guevarze, Pol Pocie, którzy wyznawali w większości tu piszącym bliskie poglądy i byli ateistami ???
romek700
6 lat temu
jaki bóg taki papież
Iwo
6 lat temu
Jest coś ok.40 000 różnych religii na Świecie.Jaki wspaniały,czysty i wolny byłby Świat bez nich.
kremówka
6 lat temu
kiedys beda pisac tak o jp2
diabeł
6 lat temu
a co robi obecny? islamizuje europę,tego dopiero trzeba............
rys
6 lat temu
Kosciól to zgniły owoc?...... Za to, NIEZGNIŁYM owocem, jest niemoralne życie, wolne związki, publiczne przyzwolenie, dla manifestacji wynaturzeń i dewiacji seksualnych, wykolejanie dzieci ideologią gender, eutanazja, aborcja, małżeństwa homoseksualne, a w przyszłości, być może wolne związki ze zwierzętami, np. ślub z ukochanym psem, lub kotem !
voo
6 lat temu
Drodzy czytelnicy kościół to najlepiej działająca mafia świata
dumna Polka
6 lat temu
Zauważmy, że w prezentacji mowa ciągle o wadach i grzechach poszczególnych osób. Ważne jest to, że mimo swojego, nieraz wątpliwego moralnie, postępowania papieże nigdy nie zwracali się przeciw doktrynie, ale podtrzymywali w swoim nauczaniu to, co jest dane od Boga. Ja miałabym wątpliwości raczej co do obecnego papieża, który czyni medialne gesty pokory (cóż za oksymoron!) a jednocześnie miękkimi drogami wpuszcza ferment do nauczania Kościoła. Co do Leona X można z artykułu wywnioskować, że jego największą winą było to, że nie posłuchał Marcina Lutra. Okropność, wszyscy wiemy, że Luter kierował się nie tyle dobrem Kościoła ile własną pychą, co zaowocowało rozłamem i odpadnięciem setek tysięcy ludzi od wiary katolickiej.
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tymi samochodami można jeździć wieki. Są stare, ale pancerne

Lata 90. To złota era motoryzacji, która przyniosła nam auta o ponadprzeciętnej trwałości. Niektóre z nich jeżdżą do dziś i wcale nie wybierają się na emeryturę. Są proste, tanie i wytrzymałe, a w odpowiednich rękach przetrwają do końca świata – poznajcie pięć naszych typów.
9.

Obowiązkowe wyposażenie aut w Polsce. Nowe przepisy od lipca

Kierowcy jeszcze nie otrząsnęli się po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów, a już niebawem czekają ich kolejne zmiany. Obowiązkowe wyposażenie aut, zwiększone kary za recydywę, zmiany w przeglądach, a także mandatach i punktach karnych to tylko niektóre z nich.
8.

Niepozorne auta z ogromnymi bagażnikami. Pięć używanych propozycji na wakacje

Bywa, że duży bagażnik stanowi najważniejsze kryterium przy poszukiwaniu auta używanego. Wybraliśmy pięć popularnych modeli z różnych segmentów rynku, które powinny sprawdzić się podczas wakacyjnych wojaży i nie tylko.
7.

Taksówkarze je chwalą i chętnie kupują. Silniki są nie do zdarcia, ale łatwo się pomylić

Chociaż wielu osobom elektryfikacja samochodów jest nie w smak, hybrydy szybko zyskują na popularności. Upodobali je sobie nie tylko zwykli kierowcy, ale także taksówkarze, podkreślając ich niezawodność oraz oszczędne napędy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy samochód z napisem "Hybrid" kryje te same rozwiązania. Obecnie rozróżnia się kilka rodzajów hybryd, które znacząco się między sobą różnią.
6.

6 aut, które trudno sprzedać. Kupisz i będziesz mieć problem

Jeśli masz popularny samochód, to nie powinieneś mieć problemu ze sprzedaniem go. W końcu dużo osób będzie takiego szukało. Jednak wystarczy mieć auto, którego nazwę mało kto zna i już nie będzie tak łatwo. Drugą kwestią są stereotypy. Jeśli marka ma kiepską opinię, to nawet sprzedając jej najbardziej udany model, będzie się nim interesowało mniej osób niż słabszymi konstrukcjami bardziej uznanych producentów.
5.

"Piłka nożna to tylko zabawa". Internauci bezlitośni, najlepsze memy

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła Euro 2020, które ze względu na pandemię COVID-19 odbywa się w 2021 roku. Polacy praktycznie bez walki ulegli zdecydowanie niżej notowanej Słowacji (1:2). Po meczu internauci nie mieli litości dla polskich piłkarzy.
4.

Pogrzeb księcia Filipa. Rodzina i naród opłakują jego odejście

Ludzie zebrani przed zamkiem Windsor oddawali cześć zmarłemu księciu Filipowi. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat, przez 73 lata był mężem brytyjskiej monarchini.
3.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znani żegnają wielkiego artystę

W sobotę 10 kwietnia w Łodzi rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość ma charakter państwowy. Na ceremonii pojawiło się wiele znanych osobistości, chcących pożegnać wielką postać polskiej sceny muzycznej.
2.

Miss Polski 2020 w niecodziennej roli. Zobacz galerię zdjęć

Nietypową niespodziankę z okazji tegorocznego Dnia Kobiet przygotowała Śląska policja. Na jej stronie internetowej pojawiła się galeria z sesji zdjęciowej z Miss Polski 2020. Anna-Maria Jaromin zmierzyła się z testem sprawności fizycznej. Najpiękniejsza Polka zachęcała w ten sposób kobiety do wstąpienia w szeregi policji.
1.

Tak wyglądał Paulo Sousa. Zobacz jak zmieniał się selekcjoner polskiej kadry

Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner polskiej kadry. Portugalczyk ma za sobą bogatą przeszłość, zarówno jako szkoleniowiec, jak i piłkarz. Zobaczcie jak nowy trener Polaków zmieniał się przez lata.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić