Świętowali pierwsze opady śniegu od 22 lat. Zabawę popsuła policja

1 z 8Tyle radości, aż tu nagle...

Obraz
© East News

Niektórzy mieszkańcy miasta Chongqing w środkowych Chinach widzieli śnieg po raz pierwszy w życiu. Po ponad dwóch dekadach od ostatnich opadów w tym rejonie, postanowiono w szczególny sposób zaakcentować jego obecność. Kierowcy zaczęli umieszczać na dachach i maskach swoich pojazdów małe bałwany. Policjanci uznali jednak, że to bardzo zły pomysł i zniszczyli ponad 130 z nich. To z kolei nie spodobało się mieszkańcom...

2 z 8Panie władzo, ale dlaczego?

Obraz
© East News

Funkcjonariuszom z miejsca przyklejono łatkę ludzi "psujących innym dobry humor". Policja miała jednak uzasadnione obawy i racjonalne argumenty.

3 z 8Zagrożenie dla innych uczestników ruchu

Obraz
© East News

Jeden z funkcjonariuszy powiedział, że spadające bałwany stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Jego zdaniem mogą ograniczać widoczność albo sprawić, że nawierzchnia będzie bardziej śliska dla pojazdów znajdujących się z tyłu.

4 z 8Zawsze jest jakieś wyjście

Obraz
© East News

Mieszkańcy nie dali za wygraną. Co prawda podporządkowali się wytycznym, ale nie zamierzali na tym zakończyć świętowania.

5 z 8Ale "ślicznota"

Obraz
© East News

Obywatele postanowili przenieść śniegowe figury z samochodów na ziemię i tam kontynuować zabawę. Co ciekawe, przeprowadzono konkurs na "najbrzydszego bałwana w Chinach".

6 z 8Ten chyba nie jest taki zły

Obraz
© East News

W dziesiątkach miast w południowych Chinach zaczęto lepić małe śniegowe "koszmarki".

7 z 8Pora oddać głos

Obraz
© East News

O tym, która kreacja jest najgorsza, decydowali internauci. A tak wyglądały niektóre ze zgłoszeń.

8 z 8Najważniejsza jest zabawa

Obraz
© East News

Trzeba przyznać, że Chińczykom dopisuje poczucie humoru.

Wybrane dla Ciebie