Strażacy pędzili go uratować. Pies zrobił im niezłego psikusa

11

Strażacy ruszyli na ratunek zwierzakowi, który utknął na dachu. Dostali zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy byli przekonani, że pies jest w poważnym niebezpieczeństwie. Czworonóg zrobił im jednak małego psikusa. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Strażacy pędzili go uratować. Pies zrobił im niezłego psikusa
Strażacy pędzili uratować... psa na dachu. Zrobił im niezłego psikusa (SWNS, South West News Service)

Strażacy ruszyli na pomoc psu, który wdrapał się na dach. Przerażeni sąsiedzi wezwali funkcjonariuszy, by ściągnęli z wysokości przyjaznego czworonoga. Okazało się, że zwierzak miał nieco inne zamiary. Ani mu się śniło schodzić na dół, bo... lubi wysokość!

Strażacy zostali wezwani do rezydencji w Hazelton w stanie Pensylwania, aby pomóc psu, który utknął na dachu. Osoba, która wybrała numer alarmowy, nie miała jednak pojęcia, że zwierzęciu nic nie grozi.

W obawie o bezpieczeństwo psa spacerowicz zadzwonił pod odpowiedni numer. Służby usłyszały, że bezpański pies "cały czas chodzi po dachu". Podjęto więc działania. Strażacy przyjechali na miejsce, a ich oczom ukazał się czarno-biały pies patrolujący okolicę.

Zwierzak spokojnie stał na dachu budynku z otwartymi drzwiami balkonowymi na trzecim piętrze. Ratownicy niemal od razu wywnioskowali, że pies skorzystał z nich, aby dostać się na dach. W rozmowie z mieszkańcem, strażacy dowiedzieli się, że nie był to odosobniony incydent.

Jak się okazało, odważny pies po prostu lubi przebywać na dużej wysokości!

Nie byliśmy w stanie nawiązać kontaktu z właścicielem psa, ale zwierzak zszedł na dół i wszedł do mieszkania, gdy byliśmy na miejscu zdarzenia - tłumaczył funkcjonariusz, cytowany przez SWNS.

Trzeba przyznać, że to naprawdę nietypowa sytuacja. Zachowanie przechodnia zasługuje na pochwałę. Nie było przecież wiadomo, dlaczego pies znalazł się na dachu, i co mogłoby się stać, gdyby nie lubił wysokości... Co więcej, trzeba też pamiętać, że pies nie spada na cztery łapy!

Zobacz także: Pierwszy taki pies w Polsce. Odchodzi na emeryturę!
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić