o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

12-latek dokonał odkrycia życia. Ojciec natychmiast złapał za telefon

26
Podziel się

Nastoletni miłośnik paleontologii z Kanady dokonał odkrycia życia. W lipcu 12-latek znalazł kości dinozaura. Specjaliści oszacowali wiek skamieniałości na 69 mln lat. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latek dokonał odkrycia życia. Ojciec natychmiast złapał za telefon
12-letni Nathan Hrushkin dokonał odkrycia życia, gdy w lipcu trafił na kości dinozaura.
bDgATJIR

Nathan Hrushkin interesuje się dinozaurami od szóstego roku życia. Chłopiec często wybiera się ze swoim ojcem na wędrówki po chronionym obszarze Kanady w Rezerwacie Przyrody w Albertan Badlands.

W lipcu 12-latek wędrując po kanionie natrafił na wystające ze skał kości. Był to fragment szkieletu dinozaura. Specjaliści właśnie zakończyli wydobywanie pozostałych skamieniałości. Młody hadrozaur, który został odkryty przez Nathana to znaczące znalezisko, gdyż wiek skamieniałości oszacowano na 69 milionów lat.

bDgATJIT

Nathan wie, że skamieniałości są chronione prawem, dlatego po powrocie do domu chłopiec wraz z ojcem skontaktowali się z Royal Tyrrell Museum. 12-latek przesłał zdjęcia i poinformował o tym gdzie dokładnie dokonał znaleziska. Specjaliści byli zaskoczeni, gdyż ten region Badlands nie był dotychczas znany ze skamieniałości.

Do tej pory ścianach kanionu specjaliści znaleźli od 30 do 50 kości, wszystkie należały do jednego młodego hadrozaura, który w chwili śmierci miał 3-4 lata.

bDgATJIZ
Ten młody hadrozaur jest bardzo ważnym odkryciem, ponieważ pochodzi z przedziału czasowego, z którego mamy bardzo skąpe informacje o dinozaurach i innych zwierzętach żyjących w dzisiejszej Albercie. Odkrycie Nathana pomoże nam wypełnić olbrzymią lukę dotyczącą ewolucji dinozaurów - mówi kurator zbiorów paleoekologii, Francois Therrien.

Młody odkrywca przyznał, że wcześniej jego ulubionym gatunkiem dinozaura był tyranozaur, teraz jest nim hadrozaur.

Wspaniale będzie zobaczyć wszystkie kości wydobyte z ziemi po tylu miesiącach pracy - cieszy się młody miłośnik paleontologii.
bDgATJJa

Planeta Wenus. Zaskakujące odkrycie naukowców

bDgATJJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Mama
2 tyg. temu
Super! Dla takiego młodego człowieka takie znalezisko to niesamowita ekscytacja
vyui
2 tyg. temu
W Polsce miałby przeszukanie mieszkania przez policję w gratisie bo ..może sobie coś zatrzymał
Rodzic
2 tyg. temu
Brawo dla chłopaka i barwo dla rodziców bo wychowali wspaniałego młodego człowieka
bDgATJJv
aaa
2 tyg. temu
Fajnie, że chłopak ma zainteresowania i chwalić go za to, ale znaleźć akurat w tym miejscu kości hadrozaura to tak jakby u nas nad morzem znaleźć bursztyn większy niż paznokieć dorosłego mężczyzny.
Rozumiem
2 tyg. temu
Dokonał odkrycia? Raczej znaleziska, a to jest trochę różnica. Ale artykuł brzmi bardziej sensacyjnie...
Najnowsze komentarze (26)
xxp
1 tyg. temu
jeśli chodzi o film i glicynę na Wenus. Glicynę dodaje się do aspiryny, aby chronić przewód pokarmowy przed aspiryną.
roy
1 tyg. temu
Polacy nie czują potrzeby przekazywania takich znalezisk tam gdzie powinny trafić i stad ten brak zaufania i potencjalne przeszukania. Przykładem jest Środa Śląska gdzie znaleziono tzw. skarb średzki. Tłumy mieszkańców miasta rozkradały znalezisko nie zważając na jego historyczne znaczenie. Ot takie złodziejskie pospolite ruszenie nastąpiło.
klaudiax90
1 tyg. temu
Hejka, ostatnio na Onet pisali o babce, która zrzuciła ponad 10 kg w dwa miesiące będąc na diecie Anusi (najlepiej wyszukać w Google). Jadła jakieś posiłki z niskim IG, stewię, błonnik i coś tam poza tym. Jeśli ktokolwiek z osób tutaj ma jakiekolwiek doświadczenia dotyczące tej diety - byłabym wdzięczna o swoje odczucia. Z góry dziękuję. pozdrawiam ;).
jarrow
2 tyg. temu
U nas 12 latkowie zaczynają spożywać swoje pierwsze produkty koncernów monopolowych. Zainteresowań "zero"
gosc
2 tyg. temu
Czytajac komentarze, ilu madrych ludzi w tym kraju, garstka.
Zadziwiony
2 tyg. temu
No proszę, jak to emigranci z ZSRR posuwają naprzód kanadyjską paleontologię...
przyrodnik
2 tyg. temu
ale jak to ? przeciez w Kanadzie pare lat temu zalegalizowano marichuane.... dzieci miały skończyc jako narkomani a nie jako odkrywcy !
guuruu
2 tyg. temu
'W lipcu 12-latek znalazł kości dinozaura. Specjaliści oszacowali wiek skamieniałości na 69 mln lat'. To teraz te kości mają 69 mln lat i 3 miesiące.
bDgATJJn
No wlasnie.
2 tyg. temu
Nathan Hrushkin planowal to odkrycie od dziecinstwa. Byla to ciezka praca wymagajaca wielu poswiecen. Nawet zaczal sie uczyc rosyjskiego.
ter
2 tyg. temu
W Polsce też tacy są, ale po co pisać o Polakach?
Tatełe
2 tyg. temu
Szalom Nathan !!
grzesiek
2 tyg. temu
Ludzie, to przecież jakieś głupoty... Kto to potwierdził że to są kości jakiegoś dino, a nie pozostałości po grilu sprzed 5 lat??? Naukowcy co nie potrafią do 50 policzyć??? cytat z artykułu: "Do tej pory ścianach kanionu specjaliści znaleźli od 30 do 50 kości". Nie wiedzą ile kości znaleźli???
Polak
2 tyg. temu
Nathan Hrushkin z jakiej nacji,lub narodowości pochodzi?Jeśli ktos jest Polakiem,to na samym początku piszecie,aby oczernić Polaków i Polskę.
hwdp
2 tyg. temu
w PISLANDZIE już by był pod opieką prokuratora i policji za nie legalne wykopaliska.W nagrodę by dostał przeszukanie,a rodzice byli by ciągani po sądach że gdzie dziecko ma maseczkę.!!Co kraj to obyczaj i śmiem twierdzić że obywatele innych krajów mają więcej swobód obywatelskich niż żyjący w pisowskim raju.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić