aktualizacja 

12-latek zabił własną matkę. Zdarzenie, którym żyją Stany Zjednoczone

57

Ayobiyi Cook została znaleziona martwa we własnym domu. Syn 29-latki twierdził w rozmowie z policjantami, że matka padła ofiarą nieznanego mężczyzny, który uciekł po jej zastrzeleniu. Teraz 12-latek wyjawił przerażającą prawdę – to on zabił matkę.

12-latek zabił własną matkę. Zdarzenie, którym żyją Stany Zjednoczone
12-latek nie od razu wyjawił, że to on stał za śmiercią swojej matki (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje portal IB Times, dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Forestdale w stanie Alabama. Funkcjonariusze policji przyjechali do domu 29-latki, odpowiadając na zgłoszenie jej syna. 12-latek prosił o pomoc, ponieważ jego matka została postrzelona.

Nastolatek zabił matkę. Nie od razu przyznał się do winy

Syn Ayobiyi Cook, którego dane nie zostały podane do wiadomości publicznej, przedstawił policjantom fałszywą wersję wydarzeń. Zgodnie z relacją 12-lata do domu włamał się nieznany mu mężczyzna, a kiedy został nakryty przez jego matkę, zastrzelił ją i zbiegł.

W toku śledztwa policjanci zbadali dom, w którym mieszkała matka i syn i w którym rzekomo doszło do włamania. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że wersja przedstawiona przez 12-latka jest fałszywa, ponieważ nie zabezpieczono żadnych śladów włamania.

Dziecko początkowo sfabrykowało historię, według detektywów to, co opisało, nie mogło się wydarzyć – cytuje treść komunikatu policyjnego NBC News.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zastrzelili trzynastoletniego chłopca. Policja publikuje nagranie z interwencji

Według NBC News policjanci postanowili ponownie przesłuchać 12-latka. W toku rozmów z funkcjonariuszami nastolatek wreszcie przyznał się do zabicia matki. Twierdził, że do wszystkiego doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

W wyniku dochodzenia udało się ustalić, że 12-letni syn ofiary nieumyślnie wystrzelił z broni palnej, trafiając matkę, w konsekwencji czego zmarła – czytamy w komunikacie policyjnym (NBC News).

Za nieszczęśliwym wypadkiem przemawiają także dowody, jakie udało się zabezpieczyć policji. Bliscy zmarłej i jej syna chętnie współpracowali z funkcjonariuszami. Za swój czyn 12-latek stanie przed sądem rodzinnym.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić