16-latek zabił 15-latka. Wszystko nagrał

37

15-letni Jalan Woods-Bell był w drodze do szkoły, kiedy został brutalnie zaatakowany przez 16-letniego kolegę. Napastnik pociął mu twarz, a następnie dźgnął go w klatkę piersiową. Wszystko nagrywał swoim telefonem. We wtorek sąd wydał wyrok w tej sprawie.

16-latek zabił 15-latka. Wszystko nagrał
Policja (Met Police)

Do zdarzenia doszło 11 czerwca 2021 roku w pobliżu Global Academy w Hayes w Wielkiej Brytanii. 15-letni Jalan Woods-Bell był w drodze do szkoły, kiedy napadł na niego o rok starszy chłopak, które dane personalne do dziś nie zostały ujawnione.

15-latek zamordowany przez 16-latka

Napastnik brutalnie pobił 15-latka, a następnie zaczął atakować go nożem. Rozciął Jalanowi twarz i dźgnął go w klatkę piersiową. Mike Nolan, który prowadził śledztwo, powiedział, że ofiara próbowała zasłonić się pachołkiem drogowym.

Jalan szedł do szkoły z kolegami, kiedy został napadnięty przez oskarżonego. Chociaż jest oczywiste, że między tymi dwoma nastolatkami istniała jakaś forma żalu, nic nie może usprawiedliwiać odebrania życia - powiedział cytowany przez Daily Mail.

16-latek nagrał atak i moment, kiedy dźga Jalana nożem. Po wszystkim spokojnie oddalił się z miejsca zdarzenia i poszedł do szkoły. Świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie. Niestety nastolatka nie udało się uratować, zmarł na miejscu.

16-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w szkole. Po aresztowaniu odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Nie udzielił także wyjaśnień podczas późniejszych przesłuchań policyjnych. Wkrótce postawiono mu zarzuty zabójstwa i używania broni w miejscu publicznym.

W trakcie procesu 16-latek zaczął usprawiedliwiać swój czyn. Twierdził, że to Jalan go zaatakował, a on tylko się bronił. Tej wersji zaprzeczyły jednak zebrane dowody i relacje świadków. Jak informuje Daily Mail 13 września nastolatek został skazany na 13 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wielka Brytania w żałobie. Jak Londyn przygotowuje się na pogrzeb królowej?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić