24-letnia Patrycja urodziła w łazience. Dziecko nie żyje

203

24-letnia Patrycja Sz. swoje czwarte dziecko urodziła w łazience. Noworodek zmarł niedługo po przewiezieniu do szpitala z powodu obrażeń głowy. Teraz kobieta chce sama poddać się karze.

24-letnia Patrycja urodziła w łazience. Dziecko nie żyje
Czwarte dziecko Patrycji Sz. przyszło na świat na podłodze w łazience (Facebook)

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie gminy Rzgów pod Koninem. Będąca w zaawansowanej ciąży Patrycja Sz. poszła do łazienki i długo stamtąd nie wychodziła. Zaniepokoiła się tym teściowa kobiety, która postanowiła wejść do toalety. Tam znalazła Patrycję i noworodka.

Patrycja urodziła w domu

Teściowa 24-latki wezwała na miejsce pogotowie ratunkowe, jednak dziecko zmarło po kilku godzinach w szpitalu.

Biegła stwierdziła masywność wewnętrznych obrażeń głowy, co odpowiada tzw. porodowi ulicznemu, tj. nagłemu, niespodziewanemu porodowi, który mógł nastąpić u wieloródki - opisywała prok. Ewa Woźniak z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Dziecko zmarło z powodu obrażeń główki, które spowodował upadek na twardą posadzkę. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że kobieta nie prowadziła ciąży u lekarza. Przedstawiono jej zarzuty narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas porodu. Patrycja Sz. chce dobrowolnie poddać się karze.

Został on skierowany do sądu wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze złożonym przez oskarżoną - mówi TVN24.pl Ewa Woźniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie.

24-letnia Patrycja Sz. jest już matką trójki dzieci. Nie wiadomo, o jaką karę dla siebie wnioskowała kobieta. Grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić