aktualizacja 

27-latka z USA kosiła trawę. Osierociła trójkę dzieci

63

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na niewielkim lotnisku Broken Bow w stanie Oklahoma. 27-letnia kobieta kierująca maszyną do koszenia trawy zginęła na miejscu, gdy została uderzona skrzydłem lądującego samolotu w głowę.

27-latka z USA kosiła trawę. Osierociła trójkę dzieci
Beechcraft Bonanza A36 (Wikipedia, Wikipedia)

Do dramatycznych scen doszło na lokalnym lotnisku Broken Bow w stanie Oklahoma. W ubiegły piątek na pasie startowym zginęła 27-letnia Samantha Hayes, pracująca w dziale technicznym portu lotniczego.

Śmierć kobiety była wynikiem dość niespotykanego zdarzenia. Okazało się, że 27-letnia Hayes - kierująca maszyną do koszenia trawy - znalazła się na pasie startowym lotniska.

Stało się to wówczas, gdy do lądowania podchodził niewielki samolot Beechcraft Bonanza A36. To lekki, jednośmigłowy samolot turystyczny produkowany nieprzerwanie od 1947 roku, będący w stanie zabrać na pokład maksymalnie cztery osoby.

Pilot próbował uniknąć tragedii

Pilot maszyny próbował zapobiec tragedii. 70-letni James Baxter, sterujący samolotem, tuż po przyziemieniu chciał uniknąć zderzenia z kobietą. Pilot natychmiast rozpoczął manewr ponownego poderwania maszyny do lotu, ale niestety nie udało się tego w porę dokonać.

Kobieta została trafiona w głowę skrzydłem lądującego samolotu. Niestety, siła tego uderzenia była na tyle duża, że kobieta zginęła na miejscu. Nie było także możliwości, by Samantha Hayes została ostrzeżona o niebezpieczeństwie - na lotnisku brak bowiem kontrolerów lotu, a piloci samodzielnie podejmują decyzję o rozpoczęciu procedury lądowania.

Śmierć 27-latki to prawdziwy dramat dla jej rodziny. Samantha Hayes osierociła bowiem trójkę małych dzieci.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić