o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

3-letnia Hania przeżyła koszmar. Dyrektorka ośrodka pomocy społecznej odchodzi na emeryturę

177
Podziel się

Czy małą Hanię można było uratować? 3-letnia dziewczynka zmarła w lutym w wyniku wielonarządowych obrażeń. Opieka społeczna miała przymykać oko na to, co działo się za drzwiami kłodzkiego domu. Teraz dyrektorka ośrodka, gdzie dopatrzono się wielu nieprawidłowości, odeszła na emeryturę.

3-letnia Hania przeżyła koszmar. Dyrektorka ośrodka pomocy społecznej odchodzi na emeryturę
Dramat małej Hani. Dyrektorka ośrodka odeszła na emeryturę (Facebook)
bEaqthFh

3-letnia Hania zmarła w nocy z 19 na 20 lutego. Sekcja zwłok wykazała, że powodem zgonu były wielonarządowe obrażenia. Matka dziewczynki i jej partner usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa.

Śledczy ustalili, że nad Hanią znęcano się niemal przez całe jej życie – od 2018 roku do ostatniego dnia. Rodzina miała przydzielonego asystenta i była pod opieką pomocy społecznej, jednak nikt nie zareagował na alarmujące sygnały.

bEaqthFj

W ośrodku pomocy społecznej przeprowadzono kontrolę zleconą przez burmistrza Kłodzka Michała Piszkę. Wyniki kontroli są szokujące. Do ośrodka bowiem już od 2018 r. dochodziły informacje o przemocy w rodzinie. Pracownik opieki miał widzieć siniaki u 3-latki i słyszeć relacje zaniepokojonych sąsiadów.

Dramat małej Hani. Dyrektorka ośrodka odchodzi

Raport z kontroli nie odpowiada zapewnieniom dyrektorki ośrodka pomocy społecznej, którymi podzieliła się z "Faktem" krótko po śmierci Hani. "Praca asystenta z rodziną pozwalała sądzić, że funkcje opiekuńczo-wychowawcze ulegają wzmocnieniu" – powiedziała wówczas Jolanta Leszko.

Zapytana o komentarz po otrzymaniu raportu, Leszko poprosiła o czas na zapoznanie się z zarzutami. Do teraz nie odpowiedziała na prośby reporterów i okazuje się, że już pewnie nie odpowie. Jak dowiedział się "Fakt", w poniedziałek dyrektorka odeszła na emeryturę.

bEaqthFp

"Pani dyrektor złożyła rezygnację i w związku z uprawnieniami emerytalnymi przeszła na emeryturę" – potwierdził burmistrz. Asystent rodziny, który dopuścił się zaniedbań wobec rodziny zmarłej dziewczynki, podobno cały czas przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqthFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
podatnik
2 tyg. temu
Poszła na emeryturę zgoda prawnie mogła iść ale prawnie powinna odpowiadać ale nasze prawo to idiotyzm kpina i paranoja.
Leila
2 tyg. temu
Rozmawiałam ostatnio z pracownicą mopru i sama przyznała, że w wielu wypadkach była bezradna bo gdy całą machinę ruszały z koleżankami to sąd wszystko odrzucał... Co nie usprawiedliwia nikogo z przymykania oka!!! Tym bardziej pracowników takich instytucji.
Kris
2 tyg. temu
Mnie to wcale nie dziwi. Jak zabiora dzieciaka to potem wielki lament, czasami telewizja nawet ma reportaz. Oczywiscie przed kamera wszyscy trzezwi i chata posprzatana na blysk. Tylko ta opieka nie wiadomo czego sie czepia, prosze pana redaktora... Wszystko jest bardzo dobrze opisane na blogu kuratora sadowego, osobom o slabych nerwach radze nie czytac. MOPS jest zawsze winny, jak zabiora dzieci to zle, jak zostawia, i jest tragedia to tez zle.
bEaqthFL
emeryka
2 tyg. temu
jestem emerytką ,dlatego wiem,że starsze osoby nie nadają się do takiej pracy. Oni są już tak zmęczeni, że powinni pracować gdzieś na zapleczu , przy papierach tylko. Ale pieniądze robią z nich przetępców .
Ada
2 tyg. temu
W rodzinie gdzie dziecko ma siniaki i bywa alkohol tam zawsze jest przemoc a osoby sprawujące nadzór powinny odpowiadać karnie są współwinne śmierci dziecka... za co biorą pieniądze?
Anna
2 tyg. temu
Biedna Hania teraz jest jej już dobrze nikt się nad nią nie znęca powiększyła grono aniołków. A co do opieki społecznej to ktoś powinien się za nich wziąść bo oni są zawsze i na wszystko ślepi tylko kasa się liczy Klapki mają na oczach
Gosc
2 tyg. temu
Prawda jest taka że gopsy i mopsy rozbijają rodziny mogą robić co im się żywnie podoba bo i tak są chronieni
bogus5
2 tyg. temu
Do kata z nimi
Rodzic
2 tyg. temu
To patogogia a nie pomoc spoleczna. A gdzie byla policja prokuratura sad ??? Tam tez patologia wiec jeden broni drugiego !!!
Gjjhff
2 tyg. temu
Urzędnicy w mopsach, ZUS ach, urzędzie miasta itp . Nigdy nie siedzieli w urzędach po to by pomagać ludziom ,oni siedzą tam po to by szydzić , naśmiewać się z ludzkiego nieszczęścia, uważają że są lepsi od patologii, przede wszystkim siedzą tam po to by pobierać pieniądze z naszych podatków, przecież nic w życiu nie jest tak ważne jak pieniądze oni zrobią wszystko, będą dawać się poniżać włodarzom miast i państwa, będą strajkować ,ludzi głęboko w dupie mieć a wszystko jest związane tylko z pieniędzmi
York
2 tyg. temu
Odeszła bo nabyła prawa emerytalne śmiechu warte, za wszystkie krzywdy wyrzadzone temu biednemu dziecku powinna iść do paki.
Awa 69
2 tyg. temu
Poszła na emeryturę? Za co wcześniej brała pieniądze? Tak działa Rząd Polski Tak działa PiS
Monika
2 tyg. temu
Należy przywrócić karę śmierci. I to w męczarniach - bez znieczulenia.
bEaqthFD
xXx
2 tyg. temu
Niestety znam podobna sytuację... Kierowniczka opieki od kilku lat była powiadamiana przez moją osobę, że trójka małych dzieci była zakluczana w pokoju (najstarsze dziecko 3letnie pilnowało dwójki młodszego rodzeństwa) a rodzice jechali sobie sami na zakupy 20km od miejsca zamieszkania. Zgłaszałam,że rodzice dzieci nadużywają alkoholu ojciec dodatkowo narkotyków. Matka ciężarna ledwo stała na nogach taka nawalona, dzwoniłam do kierowniczki OPS żeby poszła zobaczyć jak wygląda matka i ojciec jednej soboty przed południem i jak dzieci są zdane same na siebie bo ojciec pjany nacpany matka ciężarna nawalona ledwo stała na nogach z brzuchem, ale do dnia dzisiejszego zero reakcji że strony OPS. Zgłaszane było, że na oczach dzieci nacpany ojciec wyrywał balustrady w domu od schodów.. Dzieci płakały i się bały.. Lecz zero reakcji a w zamian za informację kierowniczka OPS bezpodstawnie chciała odebrać mi córkę. To jest chore co się w tej Pl wyrabia. Instytucje są, ale po to by utrzymywać patologię i dążyć do tragedii a nie chronić małe niewinne dzieci przed horrorem życiowym.. Dojdzie do tragedi to i tak będzie wszystko pod dywan standardowo zamiecione. Powiedzcie mi czy to jest normalne?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić