54-latek znalazł je w lesie. Nie mógł uwierzyć własnym oczom

58

Na całym świecie nie brakuje domorosłych poszukiwaczy skarbów. Pewien Brytyjczyk uzbrojony w wykrywacz metalu wybrał się do lasu wraz z synem. Podczas wędrówki mężczyźni natknęli się na bardzo niecodzienne znalezisko. Kiedy poszukiwacze skarbów postanowili przyjrzeć mu się z bliska, nie mogli uwierzyć własnym oczom.

54-latek znalazł je w lesie. Nie mógł uwierzyć własnym oczom
54-letni Dean Pugh dokonał w lesie bardzo niecodziennego odkrycia (Getty Images, Newspix)

54-letni Dean Pugh wybrał się na poszukiwanie skarbów ze swoim 26-letnim synem Owenem. Mężczyźni udali się do lasu niedaleko Bromsgrove w hrabstwie Worcestershire. Mieli nadzieję na znalezienie wartościowych przedmiotów takich jak biżuteria czy stare monety.

Niecodzienne znalezisko w lesie. Natrafili na nie zupełnym przypadkiem

Podczas wędrówki z wykrywaczami metalu, mężczyźni dokonali nagle niecodziennego odkrycia. W pewnym momencie poszukiwacze skarbów natknęli się coś przypominającego stertę śmieci. Jakież było ich zdziwienie kiedy podeszli bliżej.

54-letni Dean Pugh opisuje, że to najbardziej nietypowe znalezisko w jego karierze poszukiwacza skarbów. Jeżeli znajdziesz prawdziwy skarb, może być warty miliony funtów. Ale to zdecydowanie najzabawniejsza rzecz jaką kiedykolwiek znalazłem – podkreśla.

Okazuje się, że mężczyźni natknęli się między zaroślami stertę magazynów dla dorosłych. Część stron w niektórych czasopismach miała być ze sobą sklejona.

Pewnie wyrzucił je jakiś młody chłopak, bo rodzice się o tych gazetkach dowiedzieli. Albo może należały do jakiegoś zboczeńca – analizuje 54-latek.

Papierowe magazyny były wilgotne i mocno zniszczone. Mężczyźni postanowili zostawić je tam, gdzie je znaleźli. – Po tym, jak w prasie ukazał się artykuł na ten temat, otrzymaliśmy kilka ofert kupna. Jedna osoba oferowała nawet 100 funtów (ok. 530 zł – przyp. red.). Ale uznaliśmy, że lepiej nie ruszać tych gazetek – zaznacza Pugh.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Brytyjczyk chodzi z wykrywaczem metalu po lasach. Kolekcjonuje także zupki chińskie

Brytyjski poszukiwacz skarbów twierdzi, że przez lata chodzenia po lasach i zaroślach udało mu się znaleźć wiele nietypowych przedmiotów. Wspomina, że natrafił m.in. na porzuconą damską bieliznę czy porcję marihuany.

Daniel Pugh opisuje jednak, że nie wszystkie jego znaleziska były bezwartościowe. Przy pomocy wykrywacza metalu znalazł m.in. starożytne monety czy złotą biżuterię.

Obejrzyj także: Rzadkie odkrycie w USA. Niezwykłe, co odsłonił niski poziom rzeki

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić