Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Niezwykłe odkrycie na polu. Pielęgniarka będzie bogata

118
Podziel się:

Pielęgniarka przypadkowo dokonała niezwykłego odkrycia, które może uczynić ją bajecznie bogatą. Podczas spaceru po polu z wykrywaczem metali kobieta natknęła się na złotą Biblię, która prawdopodobnie należała rodziny królewskiej.

Niezwykłe odkrycie na polu. Pielęgniarka będzie bogata
Niezwykłe odkrycie podczas spaceru z wykrywaczem metali (Getty Images)

Buffy Bailey, pielęgniarka NHS z Lancasteru, przeszukiwała pola uprawne w North Yorkshire wraz z mężem Ianem. W pewnym momencie wykrywacz metali wysłał silny sygnał. Kobieta zaczęła kopać dół w miejscu wskazanym przez detektor, spodziewając się kolejnej puszki po piwie lub starego kolczyka.

Cenne odkrycie w polu

Kiedy 48-latka dotarła do źródła sygnału, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pod ziemią znalazła maleńką, złotą rzeźbę Biblii. Para natychmiast pokazała znalezisko specjalistom. Niewielki przedmiot wprawił w osłupienie nawet naukowców.

Biblia, która ma zaledwie 1,5 cm długości i waży około 5 g, została wykonana z 22 lub 24 karatowego złota. Eksperci ustalili, że pochodzi z XV wieku i prawdopodobnie należała do krewnego króla Ryszarda III. Przedmiot może być wart nawet setki tysięcy funtów.

Eksperci powiązali go z "klejnotem Middleham", złotym wisiorkiem odkrytym w pobliżu zamku Middleham, domu rodzinnym Ryszarda III. Sprzedano go w 1992 roku za 2,5 miliona funtów.

Eksperci uważają, że oba przedmioty mogły zostać wygrawerowane przez tego samego kowala i podarowane temu samemu właścicielowi - krewnemu króla. Podobnie jak "klejnot Middleham", Biblia ozdobiona została rycinami średniowiecznych patronów porodów, w tym św. Małgorzaty z Antiochii.

Kiedy ściągnęłam z niej glinę, zdałam sobie sprawę, że to coś wyjątkowego. Było takie ciężkie i lśniące – po prostu absolutnie piękne. Kiedy trzymałam to pod światło, rzucało przed siebie tęczę. Nie mogłam w to uwierzyć -  Bailey powiedziała "Daily Mail".

Biblia trafiła do Muzeum Yorkshire, które określiło ją jako "ważną na arenie międzynarodowej", a eksperci z całego świata pragną bliżej się jej przyjrzeć. Julian Evan-Hart, ekspert od rzadkich skarbów i redaktor magazynu "Treasure Hunting", opisał ją jako "wyjątkowo wyjątkowy" historyczny artefakt.

Księga datowana jest na lata 1280-1410, kiedy to prawo składowe zabraniało noszenia złota komukolwiek poza szlachtą. W takim razie z pewnością należało to do kogoś wybitnego, na przykład członka rodziny królewskiej - powiedział.
Zobacz także: Skrzynia z wraku niemieckiego "Karlsruhe”. Niezwykłe odkrycie w Tczewie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
Maciek
7 miesięcy temu
Można złożyć papiery z prośbą o kopanie np: ja je dostałem za kopanie na terenie działki ,glw wykopałem grabki i różne części ogrodzenia ,papiery można znaleźli i druknac nawet spec. Napisał co napisać tylko wszyscy się dziwiło że je wogole dostałem w tym roku też poproszę
Marek
7 miesięcy temu
W Angli wszystko dla.znaleznego u nas wiezienie i przepadek mienia.
Mirek
7 miesięcy temu
Najpierw bys poszedl do kryminalu puzniej Dubaj jak bys schowal taki kraj
Wsk
7 miesięcy temu
Tusek chciał sprzedać drimlajnera i nic mu za to nie było.
Sallenda
7 miesięcy temu
Gdybym znalazł złoty pociąg to bym stał się bogatym . Również gdybym znalazł rzeczy zagrabione podczas 2 wojny światowej to bym sprzedał i leciał do Dubaju.
Wolna bolszew...
7 miesięcy temu
W Polsce poszła by do więzienia na długie lata, jest to karalne przestępstwo wykopać coś wartego
dziad
7 miesięcy temu
Powiadam wam ,ze barany i owieczki musza mieć pasterza a pasterz jest właścicielem pastwiska .Czy ciemny lud nie może tego zrozumieć Amen.
BMB
7 miesięcy temu
W Stanach Zjednoczonych na przykład jeśli ktoś kupuje ziemię, to wszystko co jest w tej ziemi (nawet ropa czy gazl i wszystko co jest nad ziemią jest właściciela. A w Polsce właściciel nie może nawet łopaty wbić w ziemię bez pozwolenia i to się powinno zmienić i to jak najszybciej, bo to znaczy, że nie jesteś właścicielem ziemi i przestrzeni nad nią czy pod nią. To jest fałszywa sprzedaż. Inni a zwłaszcza firmy mogą sobie kopać i czerpać z tego korzyści. U nas przez twoją działkę mogą się przekopać Media, mogą Ci postawić 5 słupów na działce i to jest legalne chociaż niby jest twoją własnością....
Kopacx
7 miesięcy temu
A w Polsce przez durne przepisy jak np inwestor coś wykopie na swojej budowie to nie chcąc mieć wstrzymanej inwestycji na miesiące lub lata, szybko to zakopuje i udaje że nic nie było. Wiele takich przypadków już było. Oczywiście że szkoda dla historii.
mądry ubek
7 miesięcy temu
Panowie detektoryści, biadolicie na polityków a sami nic nie robicie. Skoro jest was tylu to czemu nie zorganizujecie zbiórki podpisów do projektu obywatelskiego? Potem poszukajcie polityków którzy będą lobować za tym projektem. Władzy samej nie przyjdzie to do głowy.
Justyna
7 miesięcy temu
Tam będzie bogata A w pislandzie 5 lat do odsiadki
1759
7 miesięcy temu
Polska to złodziejski kraj a ci co kradną ty tylko rząd .
???
7 miesięcy temu
A co jak ktoś znajdzie zapiski Mickiewicza albo Piłsudskiego kara dożywocia . a kaczor to co jest człowiekiem co robi z innymi kradnie forse i przygarnia
Pralinkaa4
7 miesięcy temu
W polsce by bylo ze kradziez, PiS rządzi a my tracimy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić