6-latek wszedł na pasy. Senior się nie zatrzymał. Nagranie z Mysłowic
Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek ( 5lutego) około godziny 13.15 na ulicy Oświęcimskiej w Mysłowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Hondą 73-latek z Katowic nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych 6-latka, który znajdował się pod opieką matki.
Dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Zostało jednak przetransportowane przez ratowników do szpitala celem dalszych badań. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego, a o dalszym jego losie zadecyduje teraz sąd. Mundurowi opublikowali nagranie ku przestrodze.
Dziennikarz portalu o2.pl od 2023 roku. Wcześniej przez kilka lat związany z "Super Expressem" oraz lokalną Telewizją Sfera. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Specjalizuję się w relacjonowaniu wydarzeń krajowych i zagranicznych, nieustannie poszukując rozmówców, którzy pomogą czytelnikom lepiej zrozumieć skomplikowaną rzeczywistość. Szczególnie interesuję się polityką międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem regionów objętych konfliktami zbrojnymi. Moją pasją jest sport – w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze i gram w siatkówkę. Uwielbiam czytać reportaże, zwłaszcza autorstwa polskich reporterów. Fascynuje mnie również historia – nieustannie przypominająca, że choć ciągle zatacza koło, za każdym razem uczy nas życia na nowo.