Afera na krakowskim lotnisku. To Brytyjczyk zrobił ze swoim paszportem

8

Obywatel Wielkiej Brytanii postawił na nogi funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie - Balicach. Mężczyzna wylegitymował się paszportem, z którego wcześniej... powyrywał strony. 31-latek utknął na lotnisku.

Afera na krakowskim lotnisku. To Brytyjczyk zrobił ze swoim paszportem
Brytyjczyk został zatrzymany na lotnisku. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Kathrin Ziegler)

O zdarzeniu poinformowali we wtorek 7 lutego funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Krakowie - Balicach. Strażnicy graniczni odmówili wkroczenia na terytorium Polski 31-letniemu Brytyjczykowi, który przyleciał do stolicy Małopolski z Manchesteru. Powód może wydawać się dość kuriozalny.

Brytyjczyk zatrzymany na lotnisku

Mężczyzna posiadał ważny paszport wydany przez uprawniony organ, nienaruszona była też strona z danymi personalnymi. 31-latek jednak przed przybyciem do portu lotniczego własnoręcznie zniszczył część dokumentu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Szeryf" przyłapany. Celowo zajechał drogę ciężarówce
Okazany do kontroli dokument nie uprawniał do Brytyjczyka do przekroczenia granicy z powodu … braku kilku kartek - przekazała w oficjalnym komunikacie mjr SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

W rozmowie z funkcjonariuszami Brytyjczyk przyznał, że zdawał sobie sprawę z brakujących stron w paszporcie, lecz "nie przypuszczał, że okoliczność ta stanie się przyczyną braku zezwolenia na wjazd do Polski" - wskazuje mjr Kądziołka.

Mężczyzna był zmuszony spędzić noc w pomieszczeniach placówki Straży Granicznej na lotnisku i oczekiwać tam na lot powrotny do domu. Co ciekawe, to już drugi taki przypadek, do jakiego doszło na krakowskim lotnisku w ciągu ostatniego miesiąca.

W połowie stycznia strażnicy graniczni mówili wjazdu 25-letniemu mężczyźnie, który także przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli paszportowej funkcjonariusze zauważyli bowiem, że w dokumencie powyrywane były fragmenty stron wizowych.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić