aktualizacja 

Agata Duda nagrała film. Chce dotrzeć do rosyjskich kobiet

Agata Duda po raz kolejny wypowiedziała się w mediach społecznościowych na temat wojny w Ukrainie i zaapelowała do wszystkich kobiet. "Wykorzystajmy Dzień Kobiet, jedno z najważniejszych świąt w Rosji, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny" - wezwała pierwsza dama.

Agata Duda nagrała film. Chce dotrzeć do rosyjskich kobiet
Agata Duda przemówiła do kobiet (Twitter, Kancelaria Prezydenta)

W poniedziałek na profilu Kancelarii Prezydenta opublikowano nagranie z apelem Agaty Dudy. Pierwsza dama zwróciła się z prośbą, by wykorzystać Dzień Kobiet do walki o zatrzymanie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Agata Duda apeluje do wszystkich kobiet na świecie

Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny - powiedziała pierwsza dama.

Agata Duda chce zwrócić się do Rosjanek o pomoc w zatrzymaniu wojny. Poprosiła, aby we wtorek 8 marca kobiety zaczęły udostępniać zdjęcia z hasztagiem "#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę".

Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele, i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Agata Duda już po raz kolejny zabiera głos w sprawie wojny w Ukrainie. Wcześniej zachęciła Polaków do włączenia się w akcję "Usłyszeć dzieci". Projekt ma pomóc rodzicom, którzy nie wiedzą jak rozmawiać z dziećmi o ich emocjach i o tym, co dzieje się w Ukrainie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sklepy wycofują rosyjskie produkty. "Oddolny odpowiednik sankcji"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić