Akcja służb na Odrze. Świadek widział kobietę z dzieckiem
We Wrocławiu trwa szeroko zakrojona akcja ratunkowa w rejonie Mostów Trzebnickich. Świadek zgłosił, że do Odry mogła wejść kobieta z dzieckiem. Na miejscu działają nurkowie, sonar, straż pożarna, policja i WOPR. Służby wciąż prowadzą poszukiwania.
We wtorek wieczorem, około godziny 18:00, służby ratunkowe zostały postawione w stan pełnej gotowości po alarmującym zgłoszeniu świadka. Jak poinformował zgłaszający, w rejonie ulicy Pasterskiej przy Mostach Trzebnickich we Wrocławiu, w pobliżu jazu Różanka.
Do Odry miała wejść kobieta z dzieckiem. Świadek widział postacie częściowo zanurzone w wodzie. Z uwagi na powagę sytuacji, natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.
Plaża nagle zamarła. W Łebie utworzyli łańcuch życia
Liczne służby w akcji. Na miejscu nurkowie i sonar
Na miejscu działają obecnie liczne jednostki ratunkowe.
W akcję zaangażowani są:
- Państwowa Straż Pożarna, w tym nurek PSP,
- Policja wodna z grupą nurkową,
- Wodna Służba Ratownicza, która prowadzi sonarowanie dna Odry z łodzi,
- WOPR – zarówno od strony wody, jak i lądu,
- Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Starówka.
Teren został zabezpieczony, a działania skoncentrowano na dokładnym przeszukiwaniu koryta rzeki i linii brzegowej. Jednym z kluczowych narzędzi wykorzystywanych w akcji jest holowany sonar, który pozwala na wykrywanie ewentualnych obiektów pod wodą.
Nie potwierdzono obecności osób w wodzie
Do tej pory (godzina 21:20) służbom nie udało się odnaleźć żadnych osób ani przedmiotów mogących potwierdzić treść zgłoszenia. Mimo to poszukiwania trwają nieprzerwanie, a ratownicy i nurkowie dokładnie sprawdzają każdy metr dna w okolicy jazu.
Sytuacja pozostaje dynamiczna. Nie wiadomo, czy zgłoszenie było wynikiem pomyłki, czy też rzeczywiście doszło do zdarzenia z udziałem kobiety i dziecka. Służby traktują sytuację bardzo poważnie, dopóki nie zostanie ona jednoznacznie wyjaśniona.
Apel do świadków
Policja oraz inne służby apelują do osób, które mogły widzieć coś niepokojącego w rejonie Mostów Trzebnickich i jazu Różanka we wtorek wieczorem, aby skontaktowały się z funkcjonariuszami. Każda informacja może być istotna dla dalszego przebiegu akcji.