o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Aleksiej Nawalny wzywa Donalda Trumpa. Ma dość jego milczenia

27
Podziel się

Aleksiej Nawalny, którego kilka tygodni temu otruto nowiczokiem, wezwał prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, aby ten odniósł się w końcu do próby jego zabójstwa.

Aleksiej Nawalny wzywa Donalda Trumpa. Ma dość jego milczenia
Aleksiej Nawalny chce reakcji Donalda Trumpa. (Getty Images, TASS\Sergei Bobylev)
bDovTDmJ

Aleksiej Nawalny oczekuje reakcji Donalda Trumpa w sprawie otrucia nowiczokiem, czego padł ofiarą kilka tygodni temu. Rosjanin uważa, że to niezwykle ważne, aby wydarzenia te skomentował prezydent Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA powinien potępić używanie w XXI w. broni chemicznej, twierdzi Aleksiej Nawalny. Trucizny, która w opinii rosyjskiego opozycjonisty jest bardzo trudna do zdobycia. Tak trudna, że nawet wielu niezwykle bogatych, rosyjskich oligarchów, których przestępstwa w przeszłości ujawnił Aleksiej Nawalny, nie byłoby w stanie jej zdobyć.

bDovTDmL

W dodatku jest to trucizna, która według Nawalnego jest "najbardziej toksycznym środkiem, który opracowany został przez człowieka". Opozycjonista podkreśla, że zastosowano tego typu substancję, aby pozbyć się go, a przy okazji także dodatkowo przerazić ludzi samym jej działaniem, które ma ogromną siłę, a jednocześnie trudno wykryć ją w organizmie ofiary.

Myślę, że to niezwykle ważne - aby wszyscy, w tym, a może przede wszystkim, Prezydent Stanów Zjednoczonych, byli przeciwni używaniu broni chemicznej w XXI wieku - cytuje przemowę Nawalnego CNN. Wygłoszono ją w niedzielę podczas transmisji stacji CBS.

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za otrucie Aleksieja Nawalnego. Dzisiaj, po dość długim okresie po opuszczeniu berlińskiej placówki w Charite, stan zdrowia opozycjonisty jest stabilny, choć wciąż nie powrócił jeszcze do fizycznej i psychicznej formy sprzed otrucia. Jak twierdzą eksperci, a także znawcy działania nowiczoka, do pełni zdrowia Nawalny powróci dopiero za około rok.

bDovTDmR

"Dlaczego nie ma śledztwa"? - zastanawiał się rosyjski opozycjonista, podczas rozmowy w studio CBS. Nawalny domaga się wszczęcia dochodzenia w sprawie otrucia nowiczokiem w Rosji. Według niego środek, którym został otruty, to "nowy typ nowiczoka". Opozycjonista stawia hipotezę, że Kreml nielegalnie "opracowuje nowy program tej broni chemicznej".

bDovTDnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Putek
miesiąc temu
Smiechu warte Nawalny wzywa prezydenta USA .... kim on jest ? Samozwańczym przywódca nieistniejącej opozycji na mityngach której jest więcej dziennikarzy jak uczestników
Jonha
miesiąc temu
Najwieksza zbrodnia przeciwko ludzkosci to rozsiewanie covid19 Bardzo bym chcial zeby Bog raczyl pokarac winnych tej plandemi
To już koniec
miesiąc temu
z Nawalnym. Po otruciu nowiczokiem chyba, że z zaświatów miałby wzywać Trampa...
bDovTDnn
De Bill
miesiąc temu
Otruli go i zyje. LITOSCI.
ad1
miesiąc temu
Naprawdę chcieli go otruć? Który to już raz nie udało się otruć tzw. dysydenta? Ten straszny nowiczok, nie jest straszny. W każdym bądź razie, wszyscy wiedzą jak wyleczyć. Ciekawe skąd, skoro podobno tylko Rosjanie wiedzą jak go wytwarzać?
Najnowsze komentarze (27)
Nick
miesiąc temu
"Prezydent USA powinien potępić używanie w XXI w. broni chemicznej". Prezydent kraju, który jako ostatni zastosował broń chemiczną na szeroką skalę, mimo że była już zakazana? A poza tym ma ktoś dowody, że został otruty na polecenie rosyjskiego rządu? A może został otruty przez osobę prywatną?
ARCTOS
miesiąc temu
He, he - naiwniak. On jest potrzebny Amerykanom martwy, a nie żywy.
????
miesiąc temu
Co on Trumpa obchodzi ?
Jack40
miesiąc temu
Dla niedowiarków Kreml już wielu zlikwidował Politkowska ,Niemcow ,Gienadi Gongadze itd a za Stalina to już była norma
jerzy
miesiąc temu
jeśli ten Rosjanin przeżył takie zatrucie to znaczy że nawet atom nie potrafi zniszczyć tego narodu
int
miesiąc temu
USA to nie UK, możliwe że pomylił adres.
reksio
miesiąc temu
tak straszna substancja ze go wyleczyli a korony nie moga wyleczyc to cos śćiemniaja z tymi szczepionkami nie chcą ich wcale dopuscic do uzytku.
Twój nick
miesiąc temu
Ten Stirlitz 2.0 komuś nie za bardzo się udał
bDovTDnf
warcisiebie
miesiąc temu
Trampek i Putin to jeden sort
Luca Brasi
miesiąc temu
Litości, niech wezwie Putina.
azyl
miesiąc temu
Trump może być postawiony przed trybunałem i nie wiadomo jak skończyłoby się to dla niego. U swojego przyjaciela Putina może zawsze liczyć na to, że otrzyma azyl.
BOLOYOO
miesiąc temu
To on jest chyba superczłowiekiem, skoro supertrucizna go nie pokonała.
Jonha
miesiąc temu
Najwieksza zbrodnia przeciwko ludzkosci to rozsiewanie covid19 Bardzo bym chcial zeby Bog raczyl pokarac winnych tej plandemi
maka
miesiąc temu
Donald Władymirowicz Trump nie ma pozwolenia na złe wypowiadanie się o Rosji. Dla Donalda Władymirowicza Trumpa Rosja jest cacy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić