Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Alert IMGW. W niedzielę może spaść śnieg

18

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że w niedzielę w szczytowych partiach Tatr możliwe są opady śniegu. Takiego zjawiska we wrześniu 2020 jeszcze nie obserwowaliśmy.

Alert IMGW. W niedzielę może spaść śnieg
W niedzielę może spaść śnieg (Pixabay)

Wrześniowe opady śniegu w Tatrach to oczywiście nic wyjątkowego. W poprzednich latach występowały nawet wcześniej - już na początku września. Inaczej było jedynie jesienią 2011 roku, kiedy pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu spadł dopiero 8 października - podaje RMF FM.

W tym roku wrzesień sprzyjał turystom. Było wyjątkowo słonecznie. Temperatura pozwalała na górskie wędrówki. Szlaki bardzo często były zapełnione. Nie brakowało też kolejek pod szczytami.

Ostatnie dni przyniosły jednak zmiany. Panorama Tatr nabrała stricte jesiennych barw. Jak zauważa rmf24.pl, można to zobaczyć szczególnie na zboczach Czerwonych Wierchów.

Pogoda. Czas na pierwszy śnieg

W niedzielę w górach ma spaść pierwszy śnieg. To oznacza, że lato rzeczywiście odeszło w cień. Mamy nową porę roku, a wraz z nią pogorszenie pogody. Na kolejne wakacje będzie trzeba trochę poczekać...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić