oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Zapowiedzi nie są dobre

14

Uważajmy na drogach całej Polski, bo deszcz i niska temperatura sprawiają, że jezdnie są miejscami bardzo śliskie. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed marznącymi opadami obowiązują w pięciu województwach.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW I stopnia
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW I stopnia (wxcharts.com/NOAA/twitter.com)

Synoptycy IMGW informują, że nad Polską przechodzi z zachodu na wschód strefa opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz - podaje Polskie Radio. Śnieg nie sypie mocno, ale miejscami występują przejściowo marznące opady deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź.

Ostrzeżeniami zostały objęte województwa: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie i podlaskie oraz północ Lubelszczyzny.

Z zapowiedzi alertów IMGW wynika, że ostrzeżenia zostaną prawdopodobnie przedłużone do czwartkowego poranka i mogą objąć kolejne powiaty w Polsce północno-wschodniej i centralnej.

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Termometry w środę pokażą od 2 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie do 7 st. C na Pomorzu.

Wieczorem temperatura zacznie spadać i znów musimy być przygotowani na gołoledź, przede wszystkim we wschodniej i środkowej części kraju.

Pogoda. Ostrzeżenia I stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz także: Rozbiórka słynnej samowoli budowlanej. Byliśmy na miejscu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić