o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Amerykanin ustanowił rekord. Trudno uwierzyć, jak wielkie warzywo wyhodował

0
Podziel się

Hodowcy dyni w amerykańskim stanie Utah wyłonili laureata w corocznym konkursie na największą dynię. Tegoroczny zwycięzca zachwycił nawet wieloletnich weteranów tych zawodów.

Amerykanin ustanowił rekord. Trudno uwierzyć, jak wielkie warzywo wyhodował
Zwycięzca konkursu (Utahpumpkingrowers.com)
bDpgJPOt

Amerykanie to naród słynący z najróżniejszych konkursów. Niewątpliwie jednym z najbardziej nietypowym są coroczne zawody na wyhodowanie największej dyni w stanie Utah. Specjaliści w tej dziedzinie cały rok czekają na ten wyjątkowy dla nich dzień. Rozmiary tegoroczne zwycięzcy były rekordowe i zaimponowały niejednemu wieloletniemu hodowcy.

Tegorocznym zwycięzcą okazał się dr Mohamed Sadiq. Wielka dynia ważyła aż 827 kilogramów. Według statystyków laureatka jest drugim okazem co do wielkości w historii organizowania konkursu i największą wyhodowaną poza szklarnią w Utah. Unikat wyrósł z nasion z 1911 roku, co potwierdza tylko wielką dbałość o szczegóły i jakość wśród zawodników.

bDpgJPOv

Miłośnicy mają swoje sekretne sposoby na wyhodowanie największej dyni. Na ich stronie internetowej wypisano cztery porady dla przyszłych hodowców: dobre nasiona, dobra gleba, ciężka praca i życzą życzenia powodzenia dla wszystkich. Polecają również sadzenie nasion w doniczkach wewnętrznych i przesadzanie ich na zewnątrz, gdy pojawią się pierwsze liście. Czas wyhodowania wielkiej dyni może ich zdaniem wynieść nawet 150 dni.

Zobacz także: Dynia. Królowa jesiennych ogrodów
bDpgJPOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić