o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Anglia wprowadziła lockdown. Skutek? Właśnie to ogłosili

4
Podziel się

Z najnowszego badania wynika, że zakażenia koronawirusem w Anglii spadły o ok. 30 proc. w wyniku wprowadzenia zaostrzonych ograniczeń. Wcześniej liczba przypadków podwajała się co 9 dni.

Anglia wprowadziła lockdown. Skutek? Właśnie to ogłosili
(Getty Images)
bEDruwCZ

Naukowcy z Imperial College London przeanalizowali wymazy pobrane od ponad 100 tys. osób w okresie 13-24 listopada. Oszacowali, że wskaźnik reprodukcji wirusa spadł do 0,88. Oznacza to, że każdy nosiciel wirusa odpowiadał średnio za mniej niż jedną nową infekcję, a epidemia traci na sile.

Badanie naukowców obejmowało przebadanie losowej grupy osób pod kątem koronawirusa, niezależnie od tego, czy mieli objawy, czy nie. Wyniki tych testów sugerują, że liczba zakażeń spadła o 30 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem, które przeprowadzono pod koniec października.

bEDruwDb

Pozytywne skutki lockdownu w Anglii

Wówczas liczba przypadków rosła, podwajając się co 9 dni. Teraz liczba zakażeń spada, ale wolniej niż wzrastała - mniej więcej o połowę co 37 dni. To, że epidemia traci na sile, wynika z zaostrzonych ograniczeń, które weszły w życie w Anglii 5 listopada.

BBC podkreśla jednak, że pomimo wyraźnej poprawy liczba przypadków COVID-19 pozostaje wysoka. Według Imperial College London każdego dnia dochodziło do ok. 72 tys. nowych infekcji w porównaniu ze 100 tys. pod koniec października.

bEDruwDh

Szacuje się, że jedna na 100 osób ma koronawirusa - dwukrotnie więcej niż we wrześniu, gdy liczba zakażeń zaczęła rosnąć. Jednocześnie naukowcy wskazują, że największe prawdopodobieństwo pozytywnego wynik testu dotyczy osób pochodzenia azjatyckiego, mieszkańców najuboższych dzielnic i największych gospodarstw domowych.

Zobacz także: Koronawirus. Dr Michał Sutkowski o trzeciej fali COVID-19 w Polsce

bEDruwDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Stoi mi
10 miesięcy temu
Ktoś to wogóle liczy ,zaraz się okaże że ludzi jest 20mld a nie 8,😁
Gosia1965
10 miesięcy temu
Powielane brednie ,ludzie umierali i umierają na swoje choroby jestem ciekawa kiedy znowu zacznie normalnie funkcjonować NHS a nie przez telefon ,ja mam arthritis a lekarka dała mi leki na padaczke i konwulsje i na wrzody żołądka całe szczęście że wiem jakie lekarstwa wcześniej brałam bo jak bym brała te co mi dała to już bym dawno nie była wśród żywych a statystki umieralności zmalały bo większość ludzi zaczęli się leczyć prywatnie
jaa
10 miesięcy temu
Ludzie bardziej niż utraty zdrowia boją się utraty dochodów. Wiele osób ryzykuje zakażenie, bo nie mają żadnych rezerwowych zasobów pieniędzy na przetrwanie bez pracy i są o miesiąc od zadłużania się. Mimo to przez korona-kryzys wielu straci pracę lub biznes i dochody. Najgorsze, że jak wirus minie to może nie być do czego wracać, bo wielu firm nie będzie. Dlatego oprócz pensji i pracy przed kryzysem potrzebna była wiedza finansowa – jak zarządzać pieniędzmi, jak oszczędzać i inwestować, jak budować majątek. W książce pt. Emery tura nie jest Ci pot zrebna autor przestrzegał o tym, że zawsze może być jakiś kryzys na świecie lub w rodzinie (choroba, utrata pracy), że trzeba się przygotować na kryzysowe sytuacje. Opisuje jak prostymi metodami budować majątek a nawet finansową wolność, by żyć finansowo bezpiecznie.
bEDruwDD
Prawda
10 miesięcy temu
Bzdury wierutne ! W Manchester juz od marca spadek zachorowan na kowid o jakies 70% za to 90% wzrost umieralnosci na inne choroby .itp.rak,dializy cukzyca.Na ratunek nie ma co liczyc!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić