Anioły strzegące USG płodu. Antyaborcyjny dzwon w Olsztynie

32

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie pojawił się dzwon "Głos Nienarodzonych". Jego bicie rozległo się podczas mszy św. w intencji rodziny i obrony życia.

Anioły strzegące USG płodu. Antyaborcyjny dzwon w Olsztynie
Antyaborcyjny dzwon w Olsztynie (Archidiecezja Warmińska)

W tym roku w Olszynie miał się odbyć 10. Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa przemarsz przez miasto został jednak odwołany.

Komitet organizacyjny marszu postanowił zaprosić do Olsztyna dzwon "Głos Nienarodzonych". Znajdują się na nim anioły strzegące USG płodu i słowa piątego przykazania Dekalogu "Nie zabijaj". W 2020 r. w Watykanie w dzwon uderzył papież Franciszek.

Dzwon "Głos Nienarodzonych" w Olsztynie. "Ma budzić nasze sumienia"

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się msza św. w intencji rodziny i obrony życia. Każdy mógł podejść i uderzyć w dzwon, co miało być symbolicznym udziałem w marszu.

Ten dzwon jest głosem tych, którym ten głos się odbiera i którzy sami nie mogą stanąć we własnej obronie. Dźwięk tego dzwonu ma budzić nasze sumienia, byśmy podjęli refleksję nad tym, co możemy i co powinniśmy zrobić dla tych, którzy nie mogą bronić się sami - powiedział biskup Janusz Ostrowski.

Zobacz także: Kontrowersyjne zachowanie abpa Głódzia. „Balansuje na granicy prawa i przyzwoitości”

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić