Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Arcybiskup chce, by księża uczyli młodzież o seksualności. Mówi też o "nagonce na Kościół"

611
Podziel się:

Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda uważa, że duchowni w kościele powinni więcej rozmawiać z młodzieżą o seksualności. Jego zdaniem, młodzież jest "w dużym stopniu zmanipulowana", a Kościół cierpi z powodu "nagonki i próby dyskredytowania go".

Arcybiskup chce, by księża uczyli młodzież o seksualności. Mówi też o "nagonce na Kościół"
Abp Tadeusz Wojda chce, by księża uczyli młodzież o seksualności (PAP)

Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda odniósł się do problemów Kościoła w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Rozmowa była poświęcona między innymi odchodzeniu młodych osób od kościoła i pedofilii wśród księży. Zdaniem duchownego, młodzi w kościele są mało słuchani i czują się niezrozumiali.

"Księża powinni więcej mówić o seksualności"

Arcybiskup stwierdził, że należy więcej mówić do młodzieży o ludzkim ciele. Ma to przyjąć formę zadania dla księży, ale nie wyglądało jak edukacja seksualna. Zdaniem duchownego, księża powinni więcej mówić o istocie seksualności.

Bardzo poważnym problemem jest kwestia ludzkiej płciowości. Młodzi często postrzegają relacje ze światem przez pryzmat swojego ciała, seksualności. Ponieważ Kościół wprowadza w tej sferze określone zasady, które wiążą się z zakazami, młodzi mówią, że nie ma dla nich miejsca w Kościele - powiedział Tadeusz Wojda "Gościowi Niedzielnemu".

"Nagonka na Kościół"

Duchowny jest przekonany, że przyczynami odchodzenia młodych to nie tylko "skandale z udziałem duchownych", ale też "nagonka na Kościół, próby dyskredytowania go".

Młodzież "w dużym stopniu zmanipulowana"

Arcybiskup Wojda odniósł się też do zeszłorocznych protestów po wydaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Zdaniem metropolity gdańskiego, młodzież była "w dużym stopniu zmanipulowana", a uczestnicy protestów otrzymywali pieniądze. Stwierdził też, że "młodzież bardzo szybko się zorientowała, że została zmanipulowana i wykorzystana do celów, które nie są jej, i z tych manifestacji się wycofała".

[...]Jednak według mnie młodzi biorący udział w tych protestach byli w dużym stopniu zmanipulowani. Znam sytuacje, że prowadzona była w niektórych szkołach bardzo mocna agitacja, aby cała klasa poszła na manifestacje. W zamian uczniowie otrzymywali wynagrodzenie, konkretne sumy. Gdy cała klasa jest zmuszana do udziału w proteście, zaczyna działać psychologia tłumu i wszyscy się przyłączają" - ocenił metropolita gdański.
Zobacz także: Abp Marek Jędraszewski krytykuje UE. Ks. Kobyliński: dyskusja jest barwna, ale nie merytoryczna
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(611)
Tak sobie myś...
rok temu
Czyżby księża chcieli dowiedzieć się czegoś o seksualności od młodzieży?
KaWa
rok temu
Lepiej niech się zajmą swoją, byle w granicach dozwolonych przez prawo.
Roka
rok temu
Jak niby Kościuk chce uczyć o seksualności? Księża nie uprawiają sexu 😂🤣😅 a tak serio to niech zajmą się swoimi sprawami i duchowością... I niech rozwiążą problem pedofili w kościele jak już tak...
Wojciech
rok temu
Tak to ich prawdziwe oblicze sex
Iga
rok temu
Zaczyna się !!!!!!!!!!!!
wojewoda
rok temu
Oglaszam skladke na abp Jedraszewskiego. Ostatnio jak go picowali 2 godziny do mszy ,zabraklo jego ulubionych , godnych perfum. W kraju katolickim !!!!! Dno!
Człowiek
rok temu
Chrońcie dzieci przed Kościołem.
Anielka
rok temu
Uczmy dzieci omijać kościół
ciekawostka
rok temu
A co ksiądz może wiedzieć o seksie? Mają takie ćwiczenia w seminarium, czy też długoletnia praktyka w marszczeniu freda ich do tego predestynuje?
ezv
rok temu
Chyba z własnego doświadczenia
Ser
rok temu
Łapy precz od młodzieży !!!!
Gawron
rok temu
ale się porobiło?
Tp1
rok temu
Kościół jest atakowany? A przez kogo? A w jaki sposób? Przecież Polska to niemal w 100 procentach katolicki kraj. Katolicy sami się atakują? Jestem niewierzący i nie widzę potrzeby atakowania kościoła katolickiego lub jakiegokolwiek innego wyznania.
Tp1
rok temu
Księża o seksualności chcą nauczać? To tak jakby ślepy o kolorach prawił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić