Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Antyaborcyjny konkurs dla dzieci. Patronem resort Czarnka

55
Podziel się:

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu", zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Tematyka? Między innymi aborcja i in-vitro. Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uzyskał honorowy patronat ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Antyaborcyjny konkurs dla dzieci. Patronem resort Czarnka
Antyaborcyjny konkurs pod patronatem Czarnka (PAP, Adam Warżawa)

Trwa XVIII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

W konkursie mogą brać udział uczniowie 4-8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Praca konkursowa może być literacka, plastyczna albo multimedialna. Tematyka obejmuje "wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, in vitro czy eutanazja". Organizatorzy podkreślają, że "pro-life to także miłość, rodzina, adopcja".

Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach - czytamy.

Konkurs, który uratował dziecko?

Organizatorzy twierdzą również, że jest to konkurs, który "uratował dziecko". Film nakręcony przez jego uczestniczki, miał bowiem odwieść kobietę od aborcji.

Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcję - podkreślono.

Zgłoszenia można wysyłać do 31 stycznia 2022 r. Co ciekawe, antyaborcyjny konkurs jest objęty honorowym patronatem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz kuratorium oświaty w Krakowie.

Jednym z kryteriów oceny będzie "pozytywne podejście do tematu obrony życia" - czytamy w regulaminie. Jak zaznaczono, prace nie powinny zawierać drastycznych zdjęć, obrazów ani opisów.

Za zajęcie I, II, III miejsca w każdej z kategorii dla uczniów szkół podstawowych przewidziano nagrody rzeczowe m.in. sprzęt elektroniczny, gry planszowe i książki. Za zajęcie miejsc I, II i III w każdej z kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych przewidziano nagrody pieniężne: miejsce I – 1500 zł, miejsce II – 1200 zł i miejsce III – 900 zł. Ponadto laureaci otrzymają dyplomy. Dodatkowymi wyróżnieniami dla autorów najciekawszych prac będą publikacje w wydawnictwach pro-life - czytamy.

Zobacz także: Spór nauczycieli z rządem. Wiceszef ZNP: liczymy na głos pierwszej damy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Leli
2 miesiące temu
Czego uczą na tych katolickich uczelniach mam taką w rodzinie te same mysli
wojtek
2 miesiące temu
I bardzo dobrze.
Bonita
2 miesiące temu
A kiedy film zachęcający męża aby nie zdradzał żony w ramach kreowania cnót męskich?
Normalny
2 miesiące temu
Najbardziej podstawowe prawo zapewniające godność jakie człowiek powinien mieć to prawo do życia za równo na etapie embrionalnym jak i geriatrycznym. (Nie mylić z prawem do sodomicznego gżenia się z kim popadnie, a potem radzeniem sobie z tego skutkami).
Taka agenda
2 miesiące temu
Dla nowoczesnej agendy miłość bliźniego to perwersyjne pożądania homoseksualne, a poczęte dziecko ani starsza niedołężna osoba już na status bliźniego nie zasługują.
aza
2 miesiące temu
Hasło do konkursu : Urodzisz, zadowolisz księdza bo to on wprowadzi dziecko w świat sexu ! Dostaniesz - dyplom uznania - z ministerstwa.
LGGGGG
2 miesiące temu
On chyba dostał inna szczepionkę.
Haha
2 miesiące temu
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Mam
2 miesiące temu
58 lat ale to chyba żart. Referendum dla dorosłych wyglądałoby podobnie ,, czy jesteś za mordowaniem dzieci" tak lub nie postaw odpowiedni krzyżyk. Absurd i farsa to nam serwują. Mamy miec nadzieję że nasza wnuczka nie spłonie na stosie?
Emerytka
2 miesiące temu
Wzruszyła mnie twoja historia, mamo z Białegostoku🤣
Dago
2 miesiące temu
WIDZĘ CZARNKA I MAM WIATRY DLACZEGO MOŻE ON MI ODPOWIE TAKI MĄDRY
Nick
2 miesiące temu
Czarnka w kaftan i dwie dawki relanium.
Babcia
2 miesiące temu
Kaja Godek będzie miała pełne ręce roboty! Trzeba wspomóc dziesięciolatków!
andu
2 miesiące temu
Jak trzeba być chorym na umyśle żeby takie konkursy dla dzieci w podstawówkach wymyślać?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić