Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Sobocińska
|

Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień? Niepokojące doniesienia lekarza

120
Podziel się

Popularny w sieci lekarz Bartosz Fiałek opublikował kilka dni temu w swoich mediach społecznościowych niepokojący post. Poprosiliśmy go o zabranie głosu w sprawie masowego blokowania terminów na szczepienie przeciw COVID-19 przez ruch antyszczepionkowców.

Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień? Niepokojące doniesienia lekarza
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Facebook)
bEDIiRsl

25 kwietnia na Facebook'owym fanpage'u doktora Bartosza Fiałka pojawił się niepokojący post. Zebrał niemal 500 komentarzy i 422 udostępnienia. Nic dziwnego - dotyczył niezwykle kontrowersyjnego ostatnio tematu, którym są szczepienia przeciw COVID-19.

Jeżeli prawdą jest, że środowiska antyszczepionkowe prowadzą zmasowaną akcję blokowania terminów na szczepienia przeciw COVID-19, to jest to działanie na szkodę obywateli Polski i powinny zainteresować się tym odpowiednie organy. Czym innym jest niechęć do szczepień ochronnych, a czym innym uniemożliwianie zaszczepienia się innym chętnym - napisał lekarz.
bEDIiRsn

Post został okraszony zdjęciem z ponurą wiadomością. Antyszczepionkowcy z różnych roczników mają zapisywać się na szczepienia, a później na nie nie przychodzić, tym samym utrudniając możliwość zaszczepienia się innym.

Jak udało nam się dowiedzieć, pan doktor otrzymał screena z wiadomością od jednego ze swoich czytelników. Sam natomiast nie monitoruje sprawy na grupach dla ruchu antyszczepionkowego.

bEDIiRst

Koszmarne konsekwencje

o2.pl skontaktowało się z doktorem Fiałkiem. Lekarz choć przyznaje, że nie są to potwierdzone rewelacje, powinny zostać sprawdzone przez odpowiednie organy. Tego typu akcja może bowiem skutkować spowolnieniem szczepień, a nawet zagrażać funkcjonowaniu państwa.

Popularny lekarz przyznaje, że skutki masowego nieprzychodzenia na szczepienia mogą być opłakane. Grozi nam bowiem "powtórka z rozrywki".

bEDIiRsu
Jeżeli tempo szczepień zostanie spowolnione, jesienią może nastąpić tragedia. Przełom września i października to sezon na wirusy: grypy, paragrypy, SARS-Cov-2 i nie tylko. Czwarta fala koronawirusa może być wyjątkowo ciężka - powiedział nam dr Fiałek.

Postanowiliśmy zapytać go, czy może zdarzyć się sytuacja, że ktoś przez taką akcję nie dostanie szczepionki i umrze. Pan doktor przyznał, że choć teoretycznie nie możemy tego wykluczyć, ponieważ osoba, która mogła zaszczepić się wcześniej, może zarazić się koronawirusem i faktycznie umrzeć lub mieć poważne powikłania, tak w praktyce mamy wystarczająco dużo szczepionek, by uniknąć tej sytuacji.

bEDIiRsv

Szacuje się, że ruch antyszczepionkowy w Polsce to jakieś 15 proc. społeczeństwa. Dr Fiałek jednak zaznacza, że do tego należy doliczyć 25 proc., jakie stanowią dzieci i kilka procent osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą być zakwalifikowane do szczepienia. To wszystko razem daje około 50-55 proc. zaszczepionego społeczeństwa, co może być niewystarczające, by zwalczyć epidemię.

bEDIiRsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
M1306
4 miesiące temu
I tak antyszczepionkowscy pójdą jak najszybciej expresowo do grobu gdy dorwie covid-19
ygs
5 miesięcy temu
Największą porażką szczepionek jest ich skuteczność. Wesołe stadko domorosłych "filozofów" i "wirusologów" żyje tylko dzięki medycynie, ale nie ma o tym pojęcia. Gotowi są pluć na lekarzy i naukę. Coraz bardziej jestem przekonany o tym, że prawo wyborcze powinny mieć tylko osoby o IQ 150.
Ester
5 miesięcy temu
Propaganda, kłamstwa
bEDIiRsP
Kika lub kiku...
5 miesięcy temu
Bzdury jedni na drugich . I my jesteśmy Polskami
popolupo
5 miesięcy temu
Ja tylko mam nadzieję że wszyscy ludzie pokroju pseudo lekarza fijołka czy jak mu tam staną przed sądem i poniosą karę za propagowanie nielegalnego eksperymentu medycznego; fakt: preparat zwany szczepionką jest w fazie 2 testów feizer planuje zakończyć je w 2023 roku dopiero; fakt: wszystkie szczepionki zostały dopuszczone warunkowo tzn że badania zostaną dokończone ; na marginesie wszyscy Ci co na to pozwolili powinni już w tej chwili zostać oskarżeni o spowodowanie śmierci 32 letniej Niemki ,której śmierć nastąpiła bezpośrednio w wyniku przyjęcią tzw szczepionki co zostało udowodnione na drodze postępowania prokuratorskiego ; a szurem nie jest mądry człowiek ,który za nic nie wyrazi zgody by mu jakieś niezbadane szkodliwe gówno wstrzykiwano a raczej Ci co za propagowanie tego gówna biorą pieniądze; mam nadzieję że ten cały fijołek w ko=ńcu stanie przed sądem i zostanie ukarany ; strony moralnej tego "pana" nie oceniam bo cisną mi się na usta słowa wulgarne ; sami wiecie kim jest ten kto sprzedaje się za kasę ....
Max
5 miesięcy temu
„Doktor” Fiałek to od której farmy kosi kasę, przecież te rewelacje o których pisze są sfabrykowane. Dalej trwa skłócanie społeczeństwa w interesie pejsowych grup
Bolek
5 miesięcy temu
Cóż, nieuk nie zaufa nauce. Ale za taką dywersję powinna być kara.
baran
5 miesięcy temu
i znowu mamy rozsiewanie propagandy aby testować owce
Majix
5 miesięcy temu
Nie mogę się już doczekać, aż większość się zaszczepi. To jest taka szansa, żeby to się w końcu skończyło. Ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i ciągle w tym roku jest moje życie zawieszone, bo te branże w których chciałabym pracować są zamrożone. Myślę że nie ma więc na co czekać. A tym antyszczepionkowcom powinno się na zawsze odebrać taką możliwość.
Majix
5 miesięcy temu
Nie mogę się już doczekać, aż większość się zaszczepi. To jest taka szansa, żeby to się w końcu skończyło. Ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i ciągle w tym roku jest moje życie zawieszone, bo te branże w których chciałabym pracować są zamrożone. Myślę że nie ma więc na co czekać. A tym antyszczepionkowcom powinno się na zawsze odebrać taką możliwość.
Dorcia
5 miesięcy temu
Jakoś nie widzę żeby Ci ludzie blokowali szczepienia dzisiaj 1 Maja, ludzie stoją po szczepionkę jak świnie do koryta, a wy obrażacie i głupoty piszecie wobec antyszczepionkowcow. Po prostu sklucacie ludzi. Jak ktoś chce niech się szczepi kto nie chce to nie, a najlepiej niech każdy pilnuje siebie.
sabotaż
5 miesięcy temu
A to jest klasyczny sabotaż, i powinien być odpowiednio ukarany! Nie chcą to niech się nie szczepią, ale dlaczego szkodzą tym, co mają taki zamiar?
MTS
5 miesięcy temu
Jeśli ktoś nie skorzysta z terminu i nie odwoła go w odpowiednim momencie, powinien wnosić opłatę przy kolejnej rejestracji.
bEDIiRsH
gute
5 miesięcy temu
a co z tymi co umarli po szczepionce ? podciągnięci pod covid?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić