o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Nadia poświęciła życie, by pomagać innym. Zabito ją, gdy spała

157
Podziel się

Tragedia w Peru. Świecka misjonarka Nadia miała w swoim życiu misję - chciała pomagać. Dlatego też wybrała się do Ameryki Południowej. Zabito ją, gdy spała.

Nadia poświęciła życie, by pomagać innym. Zabito ją, gdy spała
Misjonarka (Facebook)
bEKVweeZ

Nadia De Munari była cenioną świecką misjonarką. Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała, że kobieta nie żyje. Pracowała w Nuevo Chimbote w Peru. W środku nocy nieustalony sprawca bądź sprawcy bestialsko skatowali kobietę.

Do tej okropnej tragedii doszło 21 kwietnia, w domu misjonarskim "Mamma Mia". Współpracownicy zaniepokoili się, gdy nie zjawiła się na śniadaniu. Gdy poszli do jej pokoju zobaczyć, czy wszystko dobrze, niemal zdębieli - zobaczyli ją ze zmasakrowaną głową w kałuży krwi.

bEKVwefb
Jestem wstrząśnięty tym, co spotkało tę szlachetną kobietę, wciąż nie mogę sobie wyobrazić, jak mogło dojść do takiego morderstwa - powiedział arcybiskup Limy, Carlos Gustavo Castillo.

50-latka pochodziła z Włoch, ale od 26 lat mieszkała w Peru. Z wykształcenia była nauczycielką, z zamiłowania - misjonarką. Pracowała dla misji Mato Grosso i zajmowała się głównie niesieniem pomocy dzieciom.

Przede wszystkim była wrażliwa na potrzebujących i cierpiących. Swe życie oddała ostatnim i odrzuconym. Szukała prawdy w życiu społecznym, ale także w wierze i duchowości. Chciała dla tych ludzi czegoś więcej niż jedynie lepszy status materialny. Dla mnie jest męczenniczką, która oddała życie za tych ludzi - poinformował w rozmowie z Radiem Watykańskim Massimo Casa, który wspierał Nadię.
bEKVwefh

Robiła niemal wszystko. Zapewniała posiłki, pomoc materialną, medyczną, kształciła też nauczycieli. W okolicy wszyscy ją znali i szanowali. Przez miejscowych była wręcz kochana.

Na razie nieznana jest przyczyna ataku. Mówi się o tym, że mogła narazić się lokalnym grupom przestępczym. W tej chwili prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

bEKVwefi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKVwefC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
MAŁOROLNY
6 miesięcy temu
FAŁSZYWY BOŻEK TAK CHCIAŁ
MAŁOROLNY
6 miesięcy temu
FAŁSZYWY BOŻEK TAK CHCIAŁ
jerzy
6 miesięcy temu
chciałbym zauważyć jedno że moderator zawsze usuwa niewygodne posty ale nigdy nie usuwa ogłoszeń serwisu oferującego usługi seksualne dla panów od których w ostatnim czasie aż roi się na forach, albo sam korzysta albo ma z tego deal.
bEKVwefD
ewa
6 miesięcy temu
Pojechała do kraju barbarzyńców, gdzie życie ludzkie nie przedstawia żadnej wartości. Teraz Kościół się ocknął. Tam powinni pojechać i nawracać tych ludzi ci ci kierują Kościołem.
Proste
6 miesięcy temu
"Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie." (Mk 11,24) Modlitwa katolika ma szczególną moc, tylko trzeba się umieć modlić. Dlatego chcą się pozbyć katolików. Nawracajcie się i módlcie do Boga i Maryi.
Dora
6 miesięcy temu
I jak zwykle bywa nikt nic nie wie .
😭😭😭
6 miesięcy temu
To jest podobna sytuacja jak w Etiopii
tomo
6 miesięcy temu
Trzeba się było nie pachać, niosąc na siłę najbardziej syfiastą wiarę.
hmm
6 miesięcy temu
Ci misjonarze co tak chcą nawracać to nie tacy "świeci", a przykładów nie brak choćby ci polscy...
Obiektywny
6 miesięcy temu
Sprawca się całkowicie skompromitował odbierając życie śpiącej kobiecie. Można się domyślać, że z tą odwagą to miał jeszcze kilku pomocników. Będzie musiał żyć z tym wstydem do końca życia, a i w piekle nie pozwolą mu o tym zapomnieć. "Mężny woj", nie ma co.
Zosia
6 miesięcy temu
Odszedł dobry człowiek
Jurek
6 miesięcy temu
Poznali się już dawno co czynią na tych misjach.Katolicy zajmijcie się sobą a nie misjami.
2fd
6 miesięcy temu
a może po prostu miłujący muzułmanie ję odwiedzili
bEKVwefv
aaa
6 miesięcy temu
A tak się zastanawiam. To są obce kultury, mają swoje wierzenia przez wieki a misjonarze wkraczają tam ze swoją religią, "nawracają" na siłę ale po co? A jak by tak oni przyjechali do nas z nawracaniem na swoją religię bylibyśmy zadowoleni? Jaka byłaby nasza reakcja, łatwo przewidzieć. No to po co my się tam pchamy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić