Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Apteki internetowe - dlaczego warto z nich korzystać?

Podziel się

Mają szeroki asortyment produktów, często niższe ceny i nie trzeba w nich stać w kolejkach - to z grubsza najważniejsze zalety aptek internetowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej i dzieje się tak nie bez powodu. Polacy kupują przez internet coraz więcej produktów ze względu na wygodę oraz możliwość spokojnego przeanalizowania swoich wyborów. Apteki internetowe cieszą się więc dużą popularnością. Dlaczego jeszcze warto w nich kupować? I jak robić to bezpiecznie?

Apteki internetowe - dlaczego warto z nich korzystać?
Apteki internetowe - dlaczego warto z nich korzystać? (materiały partnera)
bETitbOZ

Zalety zamawiania leków przez internet

Jeszcze kilka lat temu Polacy wybierali wizytę w stacjonarnej aptece. Miało to związek z większym poczuciem bezpieczeństwa oraz możliwością rozmowy z farmaceutą. Profesjonalista w aptece zawsze doradził i pomógł dobrać lek w stosunku do choroby. Jednak dziś często decydujemy się na kupno leków i suplementów online. Zanim jednak wybierzemy aptekę, powinniśmy sprawdzić kilka istotnych aspektów.

Apteka internetowa powinna:

  • posiadać swój stacjonarny punkt odbioru;
  • na stronie muszą znaleźć się nazwiska osób, które zarządzają apteką;
  • obsługiwać telefoniczny dyżur ekspertów

Dobrze, aby apteka posiadała również dane Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego właściwego dla regionu, w którym działa.

bETitbPb

Jeśli już jesteśmy pewni bezpieczeństwa zamawianych przez nas produktów, ze spokojem możemy skorzystać z apteki internetowej. Z pewnością oszczędzimy masę czasu, który w placówce stacjonarnej spędzilibyśmy na staniu w kolejce. W dodatku, gdy kupujemy leki online nie musimy martwić się o kontakt z osobami chorymi. Ograniczamy ryzyko zarażenia się grypą oraz innymi chorobami. Ma to szczególne znaczenie w obliczu trwającej pandemii, gdzie powinniśmy ograniczyć kontakt z innymi osobami do minimum, aby nie narażać swojego organizmu na zakażenie.

To zresztą nie jedyne zalety. W aptece internetowej zakupy są wygodniejsze i na spokojnie można sprawdzić skład interesujących nas leków czy suplementów diety. Możemy również poczytać opinie oraz skutki uboczne stosowania konkretnych preparatów. W aptece stacjonarnej nie byłoby na to czasu. Apteki online dysponują również znacznie szerszym asortymentem oraz posiadają relatywnie niższe ceny od swoich stacjonarnych odpowiedniczek.

Apteka tradycyjna a stacjonarna - którą wybrać?

W związku z tym, że Polacy kupują coraz więcej suplementów diety, korzystniej jest dla nich robić zakupy w 100% online. Badania pokazują, że z takiej formy zakupu korzysta co piąty ankietowany. I nie ma się czemu dziwić - można zrobić zakupy w jednym miejscu bez wychodzenia z domu i szukania określonych leków w różnych aptekach w mieście. Fakt, że wszystkie niedostępne produkty można zamówić w placówkach stacjonarnych, ale wiąże się to z czasem oczekiwania, który często nie jest dla nas zbyt korzystny.

Z apteki stacjonarnej warto zaś skorzystać, gdy mamy do wykupienia konkretne leki na receptę, a sama placówka znajduje się blisko przychodni, w której recepta została wystawiona. To sprawi, że nie poniesiemy niepotrzebnych kosztów wysyłki i nie będziemy musieli czekać na dostarczenie leków do apteki oraz na ich swobodny odbiór.

bETitbPh

W przypadku kupowania suplementów diety znacznie bardziej opłaci się robić zakupy przez internet. Apteki często umożliwiają klientowi założenie konta w serwisie, na którym zbiera on punkty za zamówienia i może skorzystać z promocji. To wszystko nie byłoby możliwe w stacjonarnej aptece.

bETitbPC
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić