Arystokratka przed sądem. Odpowie za śmierć dziecka

5

Constance Marten, mająca powiązania z brytyjską rodziną królewską, oraz jej partner Mark Gordon zaginęli w styczniu 2023 roku. Arystokratka kilka dni przed zniknięciem urodziła dziewczynkę. Policji udało się namierzyć parę po dwóch miesiącach. Kilka dni później odnaleziono także dziecko. Niestety było już martwe. Po roku ruszył proces w tej sprawie.

Arystokratka przed sądem. Odpowie za śmierć dziecka
Constance Marten (X)

5 stycznia 2023 roku Constance Marten i jej chłopak Mark Gordon zaginęli. Tego dnia na autostradzie M61 w miejscowości Bolton w hrabstwie Wielki Manchester odnaleziono ich płonący samochód. Przyczyną pożaru była awaria.

Arystokratka oskarżona o śmierć dziecka

Na kilka dni przed zaginięciem Constance urodziła dziecko. Policja rozpoczęła natychmiastowe poszukiwania, wiedząc, że noworodek nie otrzymał żadnej pomocy medycznej i przebywa z rodzicami.

Parę znaleziono po niemal dwóch miesiącach. Oboje zostali aresztowani przez policję w Sussex pod zarzutem zaniedbania dziecka. Victorii nie było razem z nimi. 1 marca 2023 roku policja przekazała, że dziewczynka została znaleziona martwa w torbie z supermarketu Lidl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozmowa z dr Natalią Stefanik

Para została oskarżona o zabójstwo swojej córki przez rażące zaniedbanie. Proces ruszył 25 stycznia.

Znalazło się kilku świadków, którzy widzieli parę z dzieckiem. Zeznali, że dziewczynka była ubrana tylko w śpioszki, podczas gdy temperatury na zewnątrz sięgały nawet -2 stopni Celsjusza. W sądzie zaprezentowano także zdjęcia spalonych ubranek dziecięcych, które znaleziono w samochodzie pary.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Constance Marten dorastała w zamożnej rodzinie, która ma powiązania z brytyjską rodziną królewską. W 2016 roku poznała Marka Gordona, który w USA odbył karę za gwałt i pobicie. Kiedy związek pary nie został zaakceptowany przez jej rodzinę, Constance odizolowała się od najbliższych.

W 2022 roku zaszła w ciążę i wtedy postanowiła wynieść się z Londynu. Wraz z partnerem podróżowała po kraju przez wiele miesięcy. Dziecko najprawdopodobniej urodziło się w samochodzie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić