o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

AstraZeneca nie jest bezpieczna? Ministerstwo Zdrowia reaguje

15
Podziel się

Pojawia się coraz więcej dyskusji dotyczących szczepionki AstraZeneca. Niektórzy uważają, że nie jest ona w pełni bezpieczna. Na pojawiające się doniesienia ekspertów zareagował już rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

AstraZeneca nie jest bezpieczna? Ministerstwo Zdrowia reaguje
AstraZeneca (Getty Images)
bDSJIGNx

Szef działu szczepień Europejskiej Agencji Leków (EMA) Marco Cavaleri dostrzega związek między zaszczepieniem preparatem AstraZeneca i wystąpieniem incydentów zakrzepowo-zatorowych u niektórych osób, które przyjęły dawkę.

Do tego wątku w programie "Tłit" odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - W dobie epidemii powinna królować duża wstrzemięźliwość emocjonalna w wypowiedziach i tutaj, niestety, tej wstrzemięźliwości po stronie tak ważnej organizacji jak EMA nie było - podkreślił.

bDSJIGNz
To wypowiedź jednej osoby, a nie całej EMA. Na dziś EMA nie stwierdziła, by szczepionka AstraZeneca była szczepionką niebezpieczną - jest ona nadal uznawana za szczepionkę bezpieczną i szczepionkę skuteczną. My się opieramy na stanowisku całej organizacji, a nie wypowiedzi jednej osoby - dodawał.

AstraZeneca. Niepokojące wieści z Irlandii

We wtorek podano, że w Irlandii do końca marca było 16 zgłoszeń zakrzepów krwi u osób, które otrzymały szczepionkę przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Takie informacje przekazał tamtejszy regulator leków i produktów zdrowotnych HPRA.

Nie poinformowano jednak, czy któryś z zakrzepów był przyczyną śmierci. Wiadomo natomiast, że żadne ze zgłoszeń nie dotyczy zakrzepicy zatoki żylnej mózgu lub wystąpienia zakrzepu krwi związanego z niską liczbą płytek krwi.

bDSJIGNF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJIGOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Suweren
1 tyg. temu
Plują a oni deszcz widzą. Matko Boska, wszyscy mówią ze z Astrą jest coś nie tak a rząd swoje. Powiedzcie prawdę, kupujecie bo jest najtańsza, bo leży w magazynach.
Ted69
1 tyg. temu
W sprawach szczepionek winien wypowiadać się naukowiec biorący czynny udział w badaniach preparatu. Ocena winna być szczera i prawdziwa. Nie potrzeba kilka stron niezrozumiałych określeń, lecz kliku zdań komunikatywnych dla społeczeństwa.
Węglarz
1 tyg. temu
A czym się szczepią wybrańcy narodu? Stawiam, ż tak jak ta Hołownia Pfizerem
bDSJIGOb
Antoni
1 tyg. temu
Dziwi mnie upartość rządu co do forsowania tej szczepionki. Pachnie mi to grubą kopertą.
Ojbajtek
1 tyg. temu
Podajcie statystyki. W jakich rejonach jaką szczepionka były wykonane zabiegi. Co wyjdzie? Mazowieckie (Warszawa) prawie wyłącznie Pfizer.
Najnowsze komentarze (15)
Lolek
6 dni temu
Mam 65 lat na pewno nie zaszczepie się Astrą najwyżej w ogóle nie będę się szczepić ,nigdy nie szczepiłem się przeciw jakiejkolwiek grypie i jak dotąd nigdy nie chorowałem .
wiki
6 dni temu
Zadna nie jest bezpieczna! To są zupełnie jawne, konkretne informacje z wikipedii znalezione pod hasłem *szczepionka RNA*: "mRNA zawarty w szczepionce może zainicjować niezamierzoną, nadmierną odpowiedź immunologiczną poprzez aktywację wrodzonej odpowiedzi immunologicznej. Przed rokiem 2020 nie istniały szczepionki RNA zatwierdzone do stosowania u ludzi, wobec czego długoterminowe skutki stosowania tych szczepionek nie są w pełni znane. Pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego, zakrzepicy"(!!!)
Realista
7 dni temu
Tak czy inaczej ta cała sytuacja pokazuje jak mało przetestowanym produktem jest ta szczepionka.
Marek 🐬
7 dni temu
Po prostu lepiej się nie szczepić , zdrowy człowiek nie powinien się szczepić aby być zdrowym . Lepiej nie ryzykować zdrowia a co za tym idzie życia. Nik tak naprawdę nie zna skutków ubocznych które mogą wystąpić nawet lata po szczepieniach. Szczepionki za pewne bardziej zaszkodzą niż obecna pandemia corone wirusa.
Czesio
7 dni temu
Oto 12 ważnych pytań i odpowiedzi przed podjęciem decyzji o szczepieniu: 01/ „Jeśli zostanę zaszczepiony, czy mogę przestać nosić maskę (y)?” Rząd: „NIE” 02/„Jeśli się zaszczepię, czy restauracje, bary, szkoły, kluby fitness, salony fryzjerskie itp. Zostaną ponownie otwarte i czy ludzie będą mogli wrócić do pracy normalnie? Rząd:„ NIE ” 03/„Czy jeśli zaszczepię się, będę odporny na Covid?” Rząd: „Może. Nie wiemy dokładnie, ale prawdopodobnie nie”. 04/„Jeśli się zaszczepię, przynajmniej nie będę zaraźliwy dla innych - prawda?” Rząd: „NIE. Szczepionka nie zatrzymuje transmisji”. 05/„Jeśli zostanę zaszczepiony, jak długo potrwa szczepionka?” Rząd: „Nikt nie wie. Wszystkie„ szczepionki ”firmy Covid są nadal w fazie eksperymentalnej”. 06/„Jeśli zostanę zaszczepiony, czy mogę powstrzymać dystans społeczny?” Rząd: „NIE” 07/„Jeśli moi rodzice, dziadkowie i ja zostaną zaszczepieni, czy możemy się ponownie przytulić?” Rząd: „NIE” 08/"Więc jakie są korzyści z szczepienia?" Rząd: „Mając nadzieję, że wirus cię nie zabije”. 09/„Czy na pewno szczepionka nie zrani mnie ani nie zabije?” Rząd: „NIE” 10/„Jeśli statystycznie wirus mnie nie zabije (wskaźnik przeżycia 99,7%), dlaczego powinienem się zaszczepić?” Rząd: „Aby chronić innych”. 11/„Więc jeśli się zaszczepię, będę mógł chronić 100% osób, z którymi się stykam?” Rząd: „NIE” 12/„Jeśli doświadczę poważnych działań niepożądanych, skutków długoterminowych (wciąż nieznanych) lub umrę z powodu szczepionki, czy ja (lub moja rodzina) otrzymam odszkodowanie od producenta szczepionki lub rządu?” Rząd: „NIE - rząd i producenci szczepionek mają 100% zerowej odpowiedzialności za ten eksperymentalny lek” Podsumowując, „szczepionka” Covid19 ... Nie zapewnia odporności. Nie eliminuje wirusa. Nie zapobiega śmierci. Nie gwarantuje, że tego nie dostaniesz. Nie powstrzymuje Cię przed przekazywaniem go innym. Nie eliminuje konieczności zakazu podróżowania. Nie eliminuje potrzeby zamykania działalności. Nie eliminuje potrzeby blokad. Nie eliminuje konieczności maskowania. Jeśli po przeczytaniu tego nadal zdecydujesz się na „szczepionkę”… Jeśli chcesz, skopiuj, wklej i powtórz. Jeśli nie, ciesz się niesprawdzonym Jabłkiem i nie martw się o tych z nas, którzy tego nie chcą. W końcu jesteś bezpieczny, prawda?
Starszy.
7 dni temu
Astra Zeneka nie jest grożna tylko robią zamieszanie polityczne,mój znajomy był szczepiony Astrazeneka i czuje się dobrze,bez powikłań.Tusk chciałby pewnie szczepić Polaków szczepionką od Putina sputnikiem.
emeryci
1 tyg. temu
spoko o 1w nocy benda stac pod brama
Alice
1 tyg. temu
No to niech p.ministrowie zaszczepią się tą szczepionką na wizji i zobaczymy efekty i wtedy ocenimy. Łatwo decydować o czyimś życiu. A przecież w tej chwili opieki lekarskiej brak.
bDSJIGNT
iko
1 tyg. temu
Ryzyko zakrzepicy to jedno, ale w Niemczech zwrócono uwagę na to, że jej ochrona słabnie po 12 tygodniach. Dlatego osoby zaszczepione I dawką AstraZeneca, w ramach drugiego szczepienia otrzymają preparat typu mRNA (BioNTech lub Moderna).
60+
1 tyg. temu
To jest skandal w jakiej sytuacji zostaliśmy postawieni. Ludzie mają dylemat czy własne życie kłaść na szali szczepionki czy choroby.Jak można tak lekceważąco podchodzić do czyjegoś życia. Szczepisz się Astrą a jak nie to na koniec kolejki. Zwykły szantaż. ci my bezradni ludzie mamy robić ?.Może ktoś weżmie odpowiedzialność za PRODUKT GMO i zapewni nam , że jest bezpieczny bądź nie.
Ojbajtek
1 tyg. temu
Podajcie statystyki. W jakich rejonach jaką szczepionka były wykonane zabiegi. Co wyjdzie? Mazowieckie (Warszawa) prawie wyłącznie Pfizer.
Węglarz
1 tyg. temu
A czym się szczepią wybrańcy narodu? Stawiam, ż tak jak ta Hołownia Pfizerem
Antoni
1 tyg. temu
Dziwi mnie upartość rządu co do forsowania tej szczepionki. Pachnie mi to grubą kopertą.
Suweren
1 tyg. temu
Plują a oni deszcz widzą. Matko Boska, wszyscy mówią ze z Astrą jest coś nie tak a rząd swoje. Powiedzcie prawdę, kupujecie bo jest najtańsza, bo leży w magazynach.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić