Angelika Karpińska| 

Awantura w autobusie w Wielkopolsce. Poszło o maseczkę. Jest nagranie

10

W autokarze kursującym na trasie Gostyń - Poniec (woj. wielkopolskie) doszło do awantury. Kierowca i jeden z pasażerów obrzucali się wyzwiskami. Wszystko z powodu maseczki.

Awantura w autobusie w Wielkopolsce. Poszło o maseczkę. Jest nagranie
(Wikimedia Commons, Facebook)

Awantura miała miejsce w autobusie jeżdżącym na trasie Gostyń - Poniec. Kierowca autokaru zauważył, że jeden z pasażerów ma niedokładnie założoną maseczkę ochronną. Zażądał, by zgodnie z przepisami, zakrył zarówno usta, jak i nos.

Gdy pasażer odmówił, kierowca zagroził, że podjedzie autobusem pod posterunek policji i go tam zaprowadzi. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia, podczas której padały takie wyzwiska jak "gówniarz", czy "stary trup".

Awanturę w autokarze nagrała jedna z pasażerek. Przesłała wideo lokalnemu portalowi gostynska.pl.

Dziś w autobusie byłam świadkiem takiej sytuacji. Kierowca był agresywny wobec pasażera, który miał co prawda założoną maseczkę, ale w taki sposób, że osłaniała tylko usta - napisała kobieta.
Kierowca nie chciał nawet zrozumieć, że ten pan ma problem z oddychaniem w masce. Tłumaczył, że on musi nosić ją 10 godzin - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Powiat gostyński, w którym doszło do zdarzenia, znajduje się w czerwonej strefie. W przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu, należy nosić maseczkę. W środkach transportu zbiorowego może być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących.

Zobacz także: Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić