Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

#BarkaChallenge podbija sieć. Artyści śpiewają ulubioną pieśń św. Jana Pawła II

2

Wokalista zespołu Gooraleska Bogusław Nawara postanowił zainicjować nowe wyzwanie. Chodzi o #BarkaChallenge. Polega ono na zaśpiewaniu pieśni związanej z papieżem Janem Pawłem II i religią katolicką.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II powstał specjalny challenge
Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II powstał specjalny challenge (Getty Images)

Papież Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że uwielbia "Barkę". Tę pieśń nuciło wielu wiernych. Po dziś dzień rozbrzmiewa ona w kościołach, gdy wspomina się naszego rodaka.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wokalista zespołu Gooraleska postanowił zainicjować nową akcję. Bogusław Nawara zaprosił do udziału w #BarkaChallenge. W wyzwaniu może wziąć udział absolutnie każdy.

Co trzeba zrobić? Wystarczy nagrać własną aranżację piosenki związanej z papieżem Janem Pawłem II i religią katolicką, a następnie opublikować ją w internecie - na przykład za pośrednictwem takich platform jak YouTube czy Facebook.

Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II

#BarkaChallenge. Nowe wyzwanie w internecie

Jako pierwsi w #BarkaChallenge wzięli udział m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski czy Edyta Golec. Nagrali oni teledysk, który 18 maja trafił na YouTube. Pokazali nową aranżację popularnej "Barki".

Na czym polega #BarkaChallenge"? "To zupełnie inny challenge niż wszystkie do tej pory, to jest dobrowolny challenge, do którego zaprasza nas sam Jezus, za pośrednictwem naszego ukochanego Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich, którym podoba się nasza inicjatywa do wspólnego rejsu i przedstawiania swoich pomysłów na przekaz swojej miłości do Jezusa" - czytamy w opisie wspomnianego teledysku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić