Bejrut. W końcu się doliczyli. Oficjalna liczba ofiar w porcie

85

Libańskie Ministerstwo Zdrowia podało liczbę ofiar katastrofy z 4 sierpnia. Dane pokazują także, ilu jest rannych, którzy oprócz utraty zdrowia utracili dachy nad głową. Szkody materialne szacowane są na 15 mld dolarów.

Bejrut. W końcu się doliczyli. Oficjalna liczba ofiar w porcie
Eksplozja w Bejrucie pozbawiła dachu nad głową niemal 300 tys. obywateli. (Getty Images, Spencer Platt)

4 sierpnia doszło do wybuchu saletry amonowej w porcie w Bejrucie, który zniszczył domy niemal 300 tys. ludzi. Eksplozja zmiotła z powierzchni ziemi restauracje, bary, szkoły, placówki medyczne i wiele innych miejsc, po których został jedynie gruz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Libańskie ministerstwo zdrowia, jak informuje BBC, podało oficjalnie liczbę ofiar śmiertelnych. To łącznie 190 osób, przy czym wciąż status zaginionych ma jeszcze m.in. kilku obywateli Bliskiego Wschodu - podaje agencja Reutera.

Zobacz także: Ksiądz ratował się ucieczką. Nagranie z wybuchu w Bejrucie

178 szkół, 9 szpitali, po których nie zostało nic

Aż 178 szkół po wybuchu zamieniło się w ruinę. To samo dotyczy 9 szpitali. Zniszczonych samych domów natomiast jest około 50 tys.

To wszystko efekt wybuchu 2750 ton saletry amonowej. Eksplozję poprzedził pożar niewielkiej części materiału. Wybuch słychać było nawet w miejscach oddalonych o 200-300 km od portu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić