Bezdomny jednym zdaniem zgasił antyszczepionkowców. Film ma miliony wyświetleń

680

Sieć w mgnieniu oka obiegło nagranie z Los Angeles, ukazujące grupę antyszczepionkowców idących z transparentami ulicami miasta. Demonstrantka pytała przez megafon, dlaczego bezdomni nie umarli jeszcze na COVID-19. Odpowiedź bezdomnego jest bezcenna.

Bezdomny jednym zdaniem zgasił antyszczepionkowców. Film ma miliony wyświetleń
Bezdomny "zgasił" antyszczepionkowców (Twitter)

Viralowe wideo zostało nagrane i opublikowane przez aktywistę Williama Gude, który na Twitterze prowadzi popularne konto "Film the Police LA". Sytuację udokumentowano na Hollywood Walk of Fame w Los Angeles w Kalifornii.

Bezdomny zmiażdżył antyszczepionkowców

Na filmie widać tłum protestujących osób niosących transparenty z hasłami typu "Tam, gdzie jest ryzyko, powinien być wybór", a także amerykańskie flagi.

Jedna z demonstrantek krzyczała przez megafon: – Czy widzisz wokół tych wszystkich bezdomnych? Czy leżą martwi na ulicach z powodu COVID-19? Do diabła, nie! Dlaczego?

Wtedy w kadrze nieoczekiwanie pojawia się pchający sklepowy wózek bezdomny, który krótko odpowiada na to pytanie.

Bo jestem zaszczepiony, durniu - powiedział mężczyzna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bezdomny bohaterem

Film jest prawdziwym hitem, ma już ponad 4,4 miliona wyświetleń. Internauci są zachwyceni ciętą ripostą bezdomnego, która podsumowała ruch antyszczepionkowy. Autor nagrania postanowił porozmawiać z mężczyzną. Z kolejnego tweeta dowiadujemy się, że bohater filmu ma na imię Ray i od 7 lat nie ma domu.

Gude zdecydował się zorganizować zbiórkę na pomoc dla mężczyzny na platformie GoFundMe. W ciągu 24 godzin zebrał ponad 17 tys. dolarów, przekraczając ustalony przez siebie cel 15 tys. W piątek poinformował na Twitterze, że Ray "śpi dziś pod dachem" po raz pierwszy od lat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Z czwartą falą wrócą restrykcje? Rzecznik o planach Ministerstwa Zdrowia
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić