Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

No i stało się. Prof. Simon musiał dostać ochronę

66
Podziel się

Prof. Krzysztof Simon musiał otrzymać policyjną ochronę. Powodem są groźby, jakie od początku pandemii otrzymuje od antyszczepionkowców i osób negujących koronawirusa. - Mam groźby pięciu wyroków śmierci w tej sprawie - powiedział "Super Expressowi" lekarz.

No i stało się. Prof. Simon musiał dostać ochronę
Prof. Simon został objęty policyjną ochroną (PAP, Maciej Kulczyński)
bEUULhSJ

Członek Rady Medycznej przy Ministerstwie Zdrowia i ordynator oddziału zakaźnego UM we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon od chwili wybuchu pandemii otwarcie krytykował osoby, które nie stosują się do epidemicznych obostrzeń i odmawiają przyjęcia szczepionki.

Lekarz uważa, że nieprzestrzeganie restrykcji, np. niezasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, powinno być karane. Prof. Simon znany jest także z opinii, że niektóre grupy zawodowe, jak medycy, powinny być obowiązkowo szczepione, a obostrzenia nałożone w związku z ewentualną czwartą falą powinny obowiązywać jedynie niezaszczepione osoby.

bEUULhSL
Ja nikogo nie zmuszam do niczego, chcesz umrzeć, Twoja sprawa, ale jeśli zakazisz innych, ponoś konsekwencje tego czynu. To jest dokładnie to samo, co jeżdżenie samochodem po pijaku - powiedział prof. Simon w rozmowie z "Super Expressem".

Prof. Krzysztof Simon otrzymał policyjną ochronę

Otwarte wypowiadanie swoich poglądów doprowadziło do tego, że Krzysztof Simon stał się celem regularnych ataków antyszczepionkowców. W sierpniu skarżył się na łamach "Rzeczypospolitej", że żadne służby nie chcą podjąć działań w związku z groźbami, jakie otrzymuje.

Problem jest z niesłychaną agresją antyszczepionkowców, co zgłaszam od sześciu miesięcy. Ministerstwo Sprawiedliwości nic w tej sprawie nie robiło, ani żadne inne służby. Jak grożono mi karą śmierci, zresztą nie tylko mi [...] to nikt nie zareagował - powiedział wówczas Simon.
bEUULhSR

W ostatniej rozmowie z "Super Expressem" lekarz poinformował, że policja wreszcie zainteresowała się jego sprawą. Prof. Simon został objęty policyjną ochroną.

Mam groźby 5 wyroków śmierci w tej sprawie i w związku z tym policja przydzieliła mi ochronę. Mam kilkadziesiąt przypadków rzucania mojej twarzy do reklam różnych produktów, tego nikt nie ściga. Po mojej krytyce braku prawa w Polsce w tej sprawie policja się zainteresowała. Zresztą z policją się dobrze współpracuje w tym aspekcie - przyznał lekarz.
Zobacz także: COVID-19 zostanie z nami na zawsze? Prof. Horban o rozwoju koronawisua
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUULhTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Gość
2 miesiące temu
Jeśli to co mówi Pan profesor jest prawda i ma niepodważalne dowody na swoje tezy to czego się boi?Nie ma powodu do obaw prawda sama się obroni.A jeśli się boi to znaczy że gada głupoty.Ten ekspert wirusowy z Polsatu Januszewicz czy jak mu tam to też tęga głowa.No chylić czoła przed profesorem dla którego źródłem wiedzy są czasopisma "medyczne" Lancet i Nature.Nawiasem mówiąc to takie brukowce pokroju Daily Mail czy The Sun.Proponuje panowie "profesorowie" zacząć mówić prawdę i przedstawiać stan faktyczny na temat wirusa celebryty,przestać traktować ludzi jak idiotów którym można wmówić każda durnote a gwarantuje że skończy się niechęć do was.
maska wraz
2 miesiące temu
a sady maja zadanie nr1 maski
edi
2 miesiące temu
Polska Policja dzielnie walczy z dziećmi z kredkami, ale antyszczepionkowi bandyci są za mocni. HAŃBA.
bEUULhTn
Profesor
2 miesiące temu
Straszył, straszył a teraz sam się wystraszył.
Myśliwy
2 miesiące temu
Przy każdej awanturze żona drze się, że mnie zabije!Przez 28 lat się uzbierało. Też potrzebuję policyjnej ochrony!
Zyga
2 miesiące temu
Sądząc po komentarzach ,to leku na debilizm długo nie stworzą.
Nie
2 miesiące temu
Hahahaha boi się biedny
Ewa
2 miesiące temu
A czego on się tak boi, chyba ma dużo za uszami, że taki nastraszony.Przeciez jego stać na ochroniarza, dlaczego na takiego typa mają składać się podatnicy. Porządny człowiek nie boi się.
Ziemianin
2 miesiące temu
W końcu dojdzie do tragedii,masowych demonstracji,walk i niepotrzebnych śmierci.Ten,kto wprowadza NOWY PORZĄDEK ŚWIATA,kiedyś odpowie za to.Zawsze tak było.Niejeden władca marzył o posiadaniu całego świata i kończył marnie....My jesteśmyzwykłymi ludźmi,chcącymi w pokoju i spokoju przeżyć swój czas na matce Ziemi.Zachłanni,rządni posiadania niech lecą na Marsa i tam bronią biologiczną wyznaczają granice.Złoczyńcy! Pamiętajcie:kto mieczem wojuje od miecza ginie !
Wiec?
2 miesiące temu
Zaszczepieni tez choruja i roznosza wirusa panie Simon. To wlasnie przez nich beda kolejne fale bo wiekszosc z nich paszporty covidowe dzieki ktorym mogli swobodnie poruszac sie po Swiecie w okresie wakacyjnym.
Pit
2 miesiące temu
A to ciekawe bo ofichalnie mowia ze zaszczepieni tez zarazaja innch !!! Wiec czego karac tylko nie zaszczepionych panie Simon ?
Terazja
2 miesiące temu
Sprawa jest bardzo prosta: Chcesz wprowadzać restrykcje dla niezaszczepionych? Podpisuj się, że bierzesz na swoją odpowiedzialność uboczne skutki poszczepienne każdej osoby w Polsce.. Chcesz sprowadzać uchodźców? Przyjmij ich do swojego domu.... Czego jeszcze nie rozumiesz i nie wiesz ?
Mys
2 miesiące temu
Może coś sam by wymyślił?
bEUULhTf
Xxx
2 miesiące temu
SZCZEPIONKĘ STWORZONO NIE DLA COVIDA ALE COVID STWORZONO DLA SZCZEPIONKI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić