Bill i Melinda Gates podzielili już majątek? Wszystko uzgodnili przed rozwodem

3

Bill i Melinda Gates, zanim ogłosili, że się rozwodzą, uzgodnili, jak podzielić swój ogromny majątek. Wszystko zostanie uregulowane umową separacyjną.

Bill i Melinda Gates podzielili już majątek? Wszystko uzgodnili przed rozwodem
Bill i Melinda Gates. (Getty Images)

Jak przekazują zagraniczne media, Bill i Melinda Gates jeszcze przed tym, jak ogłosili, że się rozwodzą, uzgodnili, jak podzielą swój majątek. Para miliarderów podpisała umowę separacyjną.

Bill i Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach

Bill Gates z majątkiem wycenianym na 146 mld dol. zajmuje czwarte miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Para nie podpisała intercyzy przed ślubem w 1994, ale podpisała umowę separacyjną, która reguluje wszystkie sprawy majątku.

Umowa separacyjna jest prywatnym dokumentem, podpisywanym przez małżeństwo bez udziału sądu. Zawarte są w niej wszystkie kwestie prawne dotyczące małżeństwa, podziału majątku, alimentów czy podziału obowiązków wobec dzieci. Umowę separacyjną podpisuje się najczęściej kiedy para decyduje się na separację, a nie rozwód.

Bill i Melinda Gates opublikowali w poniedziałek na Twitterze oświadczenie, w którym poinformowali o rozwodzie. Pomimo rozstania zamierzają pozostać w przyjaznych stosunkach i kontynuować wspólną pracę na rzecz założonej przez siebie fundacji. TMZ poinformowało, że Melinda Gates występuje jako powódka, a Bill Gates jako pozwany.

Zobacz także: #dziejesiewtechnologii: Gates ostrzega
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić