Biznesmenowi puściły nerwy. Sąd w Krakowie skazał go na 4 lata więzienia

62

Przed Sądem Okręgowym w Krakowie toczył się proces 50-letniego Józefa L., który był oskarżony o usiłowanie zabójstwa czterech osób. Jak donosi Fakt, znany jest finał głośnej sprawy z Jordanowa.

Biznesmenowi puściły nerwy. Sąd w Krakowie skazał go na 4 lata więzienia
Biznesmen z Jordanowa pociąg czterech mężczyzn. Usłyszał wyrok (Policja)

Do dramatu doszło w lutym 2020 roku. Józef L. lokalny biznesmen i właściciel galerii handlowej w Jordanowie (woj. małopolskie) miał zaatakować nożem kilku młodych mężczyzn. Biznesmen trafił do aresztu po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy policji.

Według relacji świadków, mężczyzna wpadł w furię, po tym, jak mężczyźni jeździli szybko samochodem po parkingu. Z relacji mieszkańców wynika, że biznesmen już wcześniej miał mieć problemy z młodzieżą, która zażywała środki odurzające.

Józef L. zaatakował nożem czterech mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat. Najciężej ranny został 23-letni Mateusz J., który miał przebite płuco i wątrobę.

Potem oskarżony zaprzeczał zarzutom i twierdził, że młodzi mężczyźni byli agresywni, a on działał w samoobronie. - Przepraszam, nie chciałem nikomu zrobić krzywdy. Do winy się nie przyznaję, tylko się broniłem - tłumaczył przed sądem.

Bogacz usłyszał wyrok

W sprawie biznesmena z Jordanowa zapadł wyrok. Jak donosi dziennik Fakt, mężczyzna za ciężkie zranienie nożem czterech młodych mężczyzn usłyszał łączny wyrok 4 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zdaniem śledczych mężczyzna był nietrzeźwy i od początku wyraźnie agresywny oraz stanowczo przepędzał grupę. Dodatkowo jednemu z pokrzywdzonych sprawca musi zapłacić za wyrządzoną krzywdę 10 tys. zł.

Zobacz także: Nowe obostrzenia? Zdecydowana reakcja posłanki Lewicy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić