oprac. Aneta Polak| 

Blisko tysiąc strażaków na Śnieżce. Mają bardzo ważny cel

3

W weekend niemal tysiąc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej zdobywa szczyt Śnieżki i to w pełnym, ważącym około 20 kg umundurowaniu. Strażacy zdecydowali się na ten wysiłek, bo mają szczytny cel - chcą pomóc pacjentom, chorym na nowotwory krwi.

Blisko tysiąc strażaków na Śnieżce. Mają bardzo ważny cel
Strażacy biorą udział w wyjątkowej akcji. Wspinają się na Śnieżkę w ważnym celu (Facebook, Państwowa Straż Pożarna)

Strażacy każdego dnia niosą pomoc ludziom, a jeśli trzeba - również zwierzętom, udowadniając przy tym, że życie ma dla nich największą wartość. Tym razem postanowili wesprzeć osoby chore na nowotwory krwi. Zamiast skakać w ogień - wspinają się na górski szczyt.

W weekend blisko 1000 strażaków zawodowych i ochotników z całej Polski, w ramach akcji "Strażak na szlaku", wchodzi na Śnieżkę - najwyższy szczyt w Karkonoszach. W sobotę (6 lipca) trasę pokonało niespełna 500 strażaków, a w niedzielę dołączą do nich kolejni śmiałkowie.

Strażacy wchodzą na szczyt w grupach po 100 osób. Robią to nie tylko w pełnym słońcu, ale i w pełnym umundurowaniu, a każdy z nich dźwiga przy tym ok. 20 kg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rząd bierze się za Fundusz Kościelny. Polacy reagują zdecydowanie

Strażacy na Śnieżce wspierają chorych

Strażaków po raz kolejny połączył jeden, szczytny cel. Zdobywają Śnieżkę, żeby wesprzeć działania Fundacji DKMS, zachęcić innych do rejestracji w bazie dawców szpiku oraz okazać solidarność z pacjentami chorymi na nowotwory krwi.

W tamtym roku Zakopane-Giewont, w tym roku Śnieżka. Tak się składa, że mam syna chorego na białaczkę, dla mnie to bardzo ważne - powiedział "Faktom" TVN Krzysztof Buszta z Ochotniczej Straży Pożarnej Biedaczów.

Inicjatorem akcji jest strażak Sławomir Kowalczyk, który w przeszłości sam oddał swój szpik i podarował szansę na życie obcej osobie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przypomnijmy: DKMS jest międzynarodową organizacją, która zajmuje się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. W Polsce działa od 2008 roku, od tego czasu zarejestrowanych zostało ponad 1,9 mln potencjalnych dawców szpiku.

Dawcą może zostać każda osoba między 18. a 55. rokiem życia, jeśli jest w dobrym stanie zdrowia i mieszka na terenie Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić