Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Brawurowa akcja komandosów w szpitalu. Wszystko wyglądało jak w filmie

W sieci pojawiło się nagranie z brawurowej akcji służb Izraela. Siły specjalne i komandosi z elitarnej grupy "Shayetet 13" przedostali się do jednego ze szpitali palestyńskich, aby zlikwidować trzech wysoko postawionych członków Hamasu. Żołnierze zrobili to w niezwykle widowiskowy sposób.

Brawurowa akcja komandosów w szpitalu. Wszystko wyglądało jak w filmie
Izraelskie służby w natarciu. Akcja okazała się sukcesem (Twitter)

Izraelskie służby cały czas działają w Strefie Gazy, próbując eliminować kolejnych, ważnych członków Hamasu. Tym razem zaatakowali w szpitalu specjalistycznym Ibn Sina w mieście Jenin na Zachodnim Brzegu. Do realizacji misji doszło dzisiaj (30.01) w godzinach porannych.

Celem akcji służb specjalnych i komandosów marynarki wojennej "Shayetet 13" było co najmniej trzech, bardzo wysokich rangą decydentów fundamentalistycznej organizacji palestyńskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak nożownika w Izraelu. Policja opublikowała nagranie z palestyńskim napastnikiem

Chociaż szczegóły misji nie są znane, to w Internecie pojawiło się zapierające dech w piersiach nagranie, na którym wydać atak żołnierzy. Ci podstępnie dostali się do szpitala, a następnie wyeliminowali wrogów.

Przebrali się za personel medyczny szpitala

Jak żołnierze dostali się do placówki medycznej? Sposobem, przebierając się za personel medyczny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Komandosi weszli do środka w strojach lekarzy i pielęgniarek, ukrywając pod lekarskimi ubraniami broń wyposażoną w specjalny tłumik. Po wejściu do placówki odnaleźli swoich wrogów i zabili ich.

Izraelskie siły zbrojne błyskawicznie opanowały szpital. Cała akcja zajęła niewiele ponad minutę. Wiadomo, że nikt z cywilów nie został poszkodowany w trakcie realizajci misji.

Dodajmy, że Hamas odrzucił we wtorek propozycję zawieszenia broni za zwolnienie przetrzymywanych w Palestynie zakładników. Za wypuszczenie 100 osób Izrael miał wstrzymać działania militarne na dwa miesiące.

Według członków Hamasu Izrael nie dawał żadnych gwarancji spełnienia swoich obietnic. Palestyńczycy uważają, że to gra ze strony izraelskiego rządu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić