aktualizacja 

"Brudna gra" w Krakowie. Skandaliczne ulotki trafiły do skrzynek pocztowych

96

Okazuje się, że agresywna polityka i chwyty poniżej pasa, to nie tylko domena wielkiej polityki. W Krakowie ktoś podszył się pod kandydata na radnego do Rady Dzielnicy i roznosi fałszywe ulotki na kilka dni przed wyborami. "Podła i brudna gra" - komentują mieszkańcy.

"Brudna gra" w Krakowie. Skandaliczne ulotki trafiły do skrzynek pocztowych
Fałszywa kampania w wyborach do rad dzielnic w Krakowie (Facebook, Pixabay, Jędrzej Chodziński Radny Dzielnicy Stare Miasto)

W niedzielę, 10 grudnia w Krakowie odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Na kilka dni przed głosowaniem, ktoś podszywa się pod jednego z kandydatów i straszy mieszkańców całkowitym zakazem używania samochodów spalinowych w centrum miasta.

W sfałszowanej ulotce można przeczytać, że kandydat zabiega o to, a by całe miasto stało się "Stefa Czystego Transportu" i chce by w mieście królowały "zieleń oraz ruchy pieszy i rowerowy". Wjazd samochodom elektrycznym dopuszcza w tygodniu między... 6 a 8 rano.

"Zero samochodów! Bez miejsc do parkowania!" i "Wjazd dla mieszkańców tylko samochodami elektrycznymi" - tak brzmią sfałszowane hasła, które na podrabianych ulotkach rzekomo postuluje Jędrzej Chodziński, który kandyduje w wyborach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Mówią, że to miasto niezwykłe. Warszawa ma się czym pochwalić

Na sfałszowanych ulotkach mężczyzna został przedstawiony w leżaku na plaży z szerokim uśmiechem. "Przykrym jest, że nawet w tak małych wyborach, jak wybory do Rad Dzielnic kampania musi być tak brudna". - komentuje zdegustowany Jędrzej Chodziński.

A w rozmowie z Gazetą Wyborczą kandydat dodaje:

W środę wieczorem zaczęli do mnie dzwonić mieszkańcy z wyrzutami, dlaczego postuluje takie rzeczy jak np. likwidacja miejsc parkingowych czy wjazd dla mieszkańców tylko samochodami elektrycznym. Wtedy dowiedziałem się, że ktoś się pode mnie podszył i wyprodukował fałszywe ulotki.

Okazuje się, że taki sposób uprawiania lokalnej polityki zdarzał się już we wcześniejszych wyborach . Piszą o tym w komentarzach pod postem Chodzińskiego inni politycy z Krakowa.

Podła i brudna gra to jedno. Ale pojawia się pytanie, czyj interes i pieniądze stoją za tą brudną grą - zastanawiają się w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić