Brutalna interwencja straży miejskiej w Łodzi. Komendant się tłumaczy

72

Łódzka straż miejska brutalnie interweniowała w jednym z centrów handlowych. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, który chodził po bez maseczki, a jeden z nich wyciągnął paralizator.

Brutalna interwencja straży miejskiej w Łodzi. Komendant się tłumaczy
Brutalna interwencja straży miejskiej. (Facebook)

Do interwencji doszło w centrum handlowym Port Łódź. Wszystko zostało nagrane, a następnie udostępnione na Facebooku. Według relacji świadka straż miejska próbowała wylegitymować mężczyznę, który przechadzał się po sklepach bez maseczki.

Chłopak mówi im, że nie ma dokumentów przy sobie, więc mówią mu, że zabierają go na komisariat, on mówi stanowcze nie. I rozwija się taka akcja. Kolega chłopaka próbuje mu pomagać to strażnik wyjmuje broń- pisze świadek zdarzenia.

Straż miejska straszy paralizatorem za brak maseczki

Na filmie widać jak strażnicy brutalnie łapię mężczyznę i powalają na ziemie. Próbują założyć mu kajdanki i nie pozwalają przerwać interwencji. Kiedy kolega obezwładnionego podchodzi bliżej jeden ze strażników wyciąga paralizator.

Ja natomiast jako przypadkowa osoba jestem blokowany i spychany do tyłu żebym nic nie filmował. Przez albo strażaka, a może policjanta w cywilu - relacjonuje dalej świadek.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Okazuje się, że obezwładniony mężczyzna zawinił nie tylko brakiem maseczki. Komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, dlaczego interwencja przebiegała w taki sposób i kim jest zatrzymany. Na Facebooku pojawiło się krótkie wideo.

Prostujemy: zatrzymany mężczyzna był poszukiwany za liczne kradzieże i rozboje, a udział Straży Miejskiej w akcji został zlecony przez policję - mówi Patryk Polit, komendant Straży Miejskiej w Łodzi.
Zobacz także: Bezwzględne zachowanie policji w restauracji. Wszystko nagrały kamery
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić