Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Tutaj ma zaatakować Rosja. Ustalenia brytyjskiego wywiadu

Podziel się:

Nie tylko ukraiński wywiad dokłada wysiłków w celu ustalenia, jakie będą następne działania rosyjskich wojsk. Na laurach nie spoczywają również brytyjscy agenci. Teraz postanowili podzielić się najnowszymi ustaleniami.

Tutaj ma zaatakować Rosja. Ustalenia brytyjskiego wywiadu
Brytyjscy agenci podzielili się najnowszymi ustaleniami w kwestii planów Rosjan odnośnie do Ukrainy (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Jak podaje Agencja Reutera, obrońcy Kijowa powinni zachowywać szczególną czujność. Mimo że wysiłki Rosjan obecnie skupiają się na innych obszarach, wciąż zależy im na przejęciu władzy nad stolicą Ukrainy.

Brytyjczycy podkreślają, że Rosjanie są groźnymi przeciwnikami szczególnie ze względu na swoje zdolności uderzeniowe. Pod tym względem dysponują tak wielką siłą, że scenariusz przejęcia przez nich kontroli nad Kijowem staje się coraz bardziej realny, nawet jeśli ich siły uległy rozproszeniu.

Wojna Rosji z Ukrainą – ustalenia brytyjskiego wywiadu

To, że rosyjskim oddziałom wciąż nie udało się zdobyć Kijowa, oficjalnie potwierdził rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy. Jednocześnie zaznaczono, że nadal trwa ofensywa Mariupola, jednak mimo ciągłego ostrzału, centrum miasta pozostaje pod kontrolą Ukraińców.

Zgodnie z ustaleniami brytyjskiego wywiadu Rosjanie starają się utrzymywać pozycje blokujące. Jednocześnie dążą do przegrupowania i wzmocnienia swoich oddziałów.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić