To miał być żart? Rosjanin powiedział to Ukraińcowi podczas negocjacji

Przewodniczący rosyjskiej delegacji w negocjacjach z Ukrainą Władimir Miedinski pomylił płyn do dezynfekcji rąk z... wódką. Na nagraniu z sali, gdzie odbywały się negocjacje, słychać, jak pyta o to członka ukraińskiej delegacji Dawida Arachamię.

To miał być żart? Rosjanin powiedział to Ukraińcowi podczas negocjacji
- Myślałem, że to wódka - powiedział członek rosyjskiej delegacji (Twitter)

Do nietypowej sytuacji doszło chwilę przed rozpoczęciem rozmów negocjacyjnych na linii Ukraina-Rosja, które odbywają się we wtorek w Stambule. W sali konferencyjnej każdemu uczestnikowi zapewniono niewielką butelkę z płynem do dezynfekcji rąk.

Obok nich postawiono szklanki, co najprawdopodobniej zmyliło przewodniczącego rosyjskiej delegacji Władimira Miedinskiego. Postanowił więc zapytać o to członka ukraińskiej delegacji, który siedział naprzeciwko.

Dawid Arachamia wyjaśnił, że to jest tylko środek antyseptyczny, na co Miedinski odpowiedział: "A myślałem, że to wódka". Ciężko stwierdzić, czy przewodniczący rosyjskiej delegacji się pomylił, czy to był tylko nieudany żart.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Negocjacje w Stambule

W Stambule odbywa się kolejna tura rozmów w sprawie zawieszenia broni w Ukrainie. Ukraińska i rosyjska delegacja rozmawiają na temat międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy i zawieszenia broni — poinformował we wtorek Mychajło Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Teraz trwają konsultacje w kilku ważnych kwestiach. Kluczową jest porozumienie w sprawie międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy. To dzięki niemu można zakończyć wojnę. Druga sprawa, nie mniej ważna, to zawieszenie broni w celu rozwiązania wszystkich problemów humanitarnych - powiedział Podolak agencji RBK.
Zobacz także: Ukraina odpiera Rosję w powietrzu? Gen. Pacek o strategii Ukrainy
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić