aktualizacja 

Była godz. 7:12. Przejmujące obrazki z Ukrainy

Amerykańska telewizja CNN uchwyciła przejmujące obrazki w Charkowie. W związku z atakiem militarnym Rosji na Ukrainę, który nastąpił w czwartek rano, 24 lutego 2022 roku, grupa cywili uklęknęła i zaczęła się modlić na jednym z placów w mieście.

Była godz. 7:12. Przejmujące obrazki z Ukrainy
Grupa osób modli się na placu w Charkowie (Twitter)

Inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę stała się faktem. Do wypowiedzenia wojny doszło 24 lutego o 5:00 rano czasu kijowskiego (4:00 czasu polskiego - przyp. red). Władimir Putin wydał specjalne orędzie, w którym argumentował, że celem rosyjskich wojsk jest "zdemilitaryzowanie" i "zdenazyfikowanie" Ukrainy. Wielu cywili rozpoczęło ewakuację.

Świat obiegły poruszające obrazki z ukraińskich miast. Podczas transmisji przeprowadzanej przez amerykańską telewizję CNN pokazano grupę obywateli Ukrainy, którzy postanowili zjednoczyć się w trudnej chwili.

O godzinie 7:12 lokalnego czasu kilka osób uklęknęło wspólnie na jednym z placów w Charkowie i rozpoczęło modlitwę. Na przejmujące sceny zwrócili uwagę prowadzący program.

Niewielka grupa ludzi zebrała się na głównym placu, klęczą tam i modlą się - powiedziała reporterka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto zwrócić uwagę na fakt, że cywile zebrali się pomimo rosnącego niebezpieczeństwa oraz niesprzyjającej pogody. Na placu panował mróz, zapewne szczególnie odczuwalny przy samej ziemi. Z relacji internautów wynika, że termometry w Charkowie wskazywały niespełna - 3 stopnie Celsjusza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Smutne obrazki odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wielu internautów nie przeszło obojętnie wobec Ukraińców modlących się na placu w Charkowie. Na Twitterze pojawiło się sporo słów wsparcia z całego świata.

Niesamowicie potężny obraz. Grupa ukraińskich cywilów, budzących się przy dźwiękach wojny, zgromadziła się na placu w Charkowie na modlitwę - napisał jeden z komentujących.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Ludzie modlący się na placu w Charkowie, właśnie teraz w CNN. Módlmy się z nimi - skomentował internauta ze Stanów Zjednoczonych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić