Byli przeciwnikami szczepień. Prawie cała rodzina zmarła na COVID-19

380

Trzech członków rodziny zmarło na COVID-19 niemal w tym samym czasie. Wcześniej odmówili przyjęcia szczepionki, ponieważ - jak twierdzi jeden z członków rodziny - ulegli propagandzie antyszczepionkowców.

Byli przeciwnikami szczepień. Prawie cała rodzina zmarła na COVID-19
Niemal cała rodzina zmarła na COVID-19. (Twitter.com)

Mieszkający w Portugalii 73-letni Basil, 65-letnia Charmagne i 40-letni Shaul zmarli na COVID-19 zaledwie dwa tygodnie po wystąpieniu pierwszych objawów. Cała trójka zaraziła się podczas wspólnie spędzonego weekendu. Nie byli wcześniej zaszczepieni.

"Nigdy wcześniej nie przywieziono trzech osób z tej samej rodziny"

43-letni Francis Goncalves, który jako jedyny z rodziny mieszka w Wielkiej Brytanii powiedział gazecie "WalesOnline", że jego brat, ojciec i matka odmówili przyjęcia szczepionki, ponieważ ulegli propagandzie i "się bali".

Moja rodzina została wplątana w wir propagandy antyszczepionkowej, która krąży wszędzie. Ta propaganda atakuje ludzi, którzy się boją i wpadają w pułapkę. Brać szczepionkę? Jaki jest jej cel? Rozmawiałem z wieloma osobami, którzy boją się szczepionki. To może kosztować życie – powiedział Francis Goncalves w oświadczeniu dla Brytyjskiej prasy.

Pod koniec lipca Francis otrzymał telefon ze szpitala, że jego rodzice z objawami COVID-19 trafili do szpitala. Mężczyzna dodał, że jego ojciec już dwa dni później został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Z kolei Charmagne zapadła w śpiączkę i zmarła niedługo później. Ostatni do szpitala trafił brat Francisa Shaul. Zmarł kilka godzin po przyjęciu na oddział.

Shaul był "najzdrowszą osobą", jaką znam, regularnie ćwiczył i stosował dietę roślinną - wspomina Francis.

Trzej członkowie rodziny zostali pochowani na cmentarzu Alto de São João w Lizbonie, na obszarze wydzielonym dla ofiar pandemii. "Powiedziano mi, że przez całą pandemię nigdy nie przywieziono trzech ciał z tej samej rodziny" - wyznał Francis. Mężczyzna dodał, że swoją historią dzieli się, aby pokazać innym, jak ważna i potrzebna jest szczepionka.

Zobacz także: Ku przestrodze. Nagarnie z monitoringu w Zielonej Górze zarejestrowało moment potrącenia rowerzysty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić