Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Były rosyjski szpieg nie ma wątpliwości. Tak zakończy się wojna

Igor Girkin, były rosyjski oficer FSB, który dowodził walkami w Donbasie w 2014 roku zabrał głos ws. toczącej się wojny w Ukrainie. Oficer i były szpieg, który występuje pod pseudonimem Striełkow przyznał, że Rosja "nie może mieć nadziei na zwycięstwo".

Były rosyjski szpieg nie ma wątpliwości. Tak zakończy się wojna
Igor Girkin (PAP, PHOTOMIG)

Igor Girkin to były oficer FSB, który dowodził walkami w Donbasie w 2014 roku. Obecnie występuje pod pseudonimem Striełkow.

Rosjanin wypowiedział się na temat wojny, którą wywołał Putin w 2022 roku. Jego zdaniem Rosja "nie powinna mieć nawet nadziei na zwycięstwo", nawet jeśli uda jej się zdobyć Donbas.

Ukraińcy - którzy wzmacniają się poborowymi i dozbrajają zachodnią bronią - przystąpią wtedy do kontrataku, zmuszając rosyjskie wojska do cofnięcia się i być może dojdzie do wyparcia ich poza granicę zaatakowanego kraju - dodał, jak podaje "Daily Mail".

Oficer dosłownie zmiażdżył działania rosyjskich wojsk. Stwierdził, że rosyjskie jednostki ponoszą "ogromne straty", "waląc głową" o głęboko zakorzenionych ukraińskich żołnierzy i są dowodzeni przez dowódców, którzy "pozostawiają wiele do życzenia".

Pomimo zdobycia Siewierodoniecka i Popansy, Rosjanie raczej nie mają szans na zdobycie Doniecka - twierdzi Girkin. Sugeruje też, że rosyjska ofensywa powinna zatrzymać się w okolicach połowy czerwca.

Relacja Girkina vel Striełkowa jest zgodna również z tym, co wielu zachodnich analityków i ekspertów mówiło od tygodni – że Putin przegrał wojnę z chwilą, gdy nie udało mu się zdobyć Kijowa, a jedyne, co pozostaje do ustalenia, to ile krwi i pieniędzy jest gotów przeznaczyć, aby zachować twarz.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić