Chciał kupić broń i zastrzelić policjanta. Jan N. zatrzymany

130
Podziel się:

Policjanci CBŚP w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku zatrzymali Jana N., podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Teraz trafił na 3 miesiące do aresztu.

Chciał kupić broń i zastrzelić policjanta. Jan N. zatrzymany
Policjanci CBŚP w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku zatrzymali Jana N., podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. (Policja)

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji i z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że może być zagrożone życie i zdrowie jednego z pomorskich policjantów.

Z ich ustaleń wynikało, że Jan N. podjął próbę kupna broni i amunicji w celu zabicia funkcjonariusza policji. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby, znęcanie się nad członkami rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej.

Zatrzymany mężczyzna posiadał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To kulminacja walki w rządzie. "Piekło zamarznie"

Jan N. zatrzymany

Na podstawie zebranego materiału dowodowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia, policjanci CBŚP zatrzymali Jana N., któremu w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku przedstawiono zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

Policjanci CBŚP, w tym roku przejęli już 577 jednostek nielegalnie posiadanej broni palnej, zabezpieczyli ponad 77 tysięcy sztuk amunicji oraz ponad 1000 istotnych części broni, takich jak szkielety, lufy, zamki i inne. Jak podkreślają policjanci przejęta broń była przechowywana w różny sposób, czasem skrajnie niebezpieczny, tj. naładowana lub z dostępem dla osób postronnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić